Vectra C1 04 AFL far oluru?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Okudum İsmail Abi, sağol.. Linkini paylaştığın konuya göre de elimde olanlar işimi görecek..Sadece 5A lik bir sigorta için en az 120€ lık bir sigorta tablası almak da sıkıntılı geliyor bana.. :(

Yani, sigorta yandan da çekilir , olay sigorta kutusunda afl icin tanıtım yapman gerekir ve sigorta kutusunu bunu desteklemez ise ne yaparsın onu duşun .

Kısaca o 5a lik Sigorta'nın beslediği noktayı direk akuden de besler iyi bir elektrikci ama beyinden bir yerleri aktif etmen gerekirken eğer kutu bunu desteklemez ve aracın bunu görmezse sorun olur senin icin ...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle haklısın İsmail Abi; beni de düşündüren mesele bu..Zaman zaman servise gittiğimde aracı bağlattığımda AFL ile ilgili 2-3 program linki görünüyordu bilgisayarda benim araç üzerinden..Passive yazıyordu :rolleyes: ...Pasif afl de oradan kaldı aklımda zaten :D Yalnız şuna dikkat ettim..Muhattabı olduğumuz sigorta kutusunda FE26 dolu ancak karşılığı yok..Bu da kullanılabilir diye düşündüm..Söylediğin gibi iyi bir elektrikçi için buna bile gerek kalmayacak..

Bir tane buldum İsmail abi fiyatlar beklediğimden ucuz;

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Vectra-C-Front-Fuse-Box-Ident-GK-02-ON-/171014483927

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tıs den devre semasina baktinizmi ecu ile baglanti varmi diye zannetmiyorum oldugunu ama cim le baglanti kesin vardir asil sorun bu gibi

GT-I8190N cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bakıldı..İletişim var ancak Far kontrol ünitesinden direksiyon açı sensörüne ve sinyaller ile köşe lambalarının devreleri tamamlanması adına eklemeler yapılmalı..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hakkımda yargısız infaz yapmadan beni olduğum gibi kabul eden ( özellikle de münasebetsizce verdiğim rahatsızlıkların odağındaki 2 kişi; Salih Usta ve Hakan Abi :) ) ye sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunarım..Ancak amerikan ya da tokyo garajlarındaki verimli çalışma ayarına rastlayacağımız; yerli opelgarage servisi düşündüğümden çok daha sıcak bir ortama ve teknik birikime sahipmiş, tebrik ediyorum...Arabayı aldığımdan bu yana hiç de azımsanmayacak masrafı da yoluna heba ettiğim AFL farları; 1 gün içinde -ankaraya gelip tekrar bursaya dönmem dahil- kısa zamanda nihayete erdirebilmemiz benim için sürpriz oldu..Büyük bir risk alıp bursadan ankara ya gelmek şöyle dursun; Hakan Abi nin binlerce beygirin torkun içinde bir de benim egzantrik işime rota planlaması benim açımdan taktir edilesi..Öte yandan tahayyülümde 6-7 saat ile 1 günlük mesaiyi bulabilecek bir mesele olarak AFL farların Salih Usta tarafından deyim yerindeyse gözleri kapalı ve akşamüstü kepenk indirmeden 18:00-19:00 arasına sığdırması apayrı bir durum..Velhasıl hayalimin nihayete ermesi adına emeği geçenlere çok teşekkürler..Bugün opelgarage ı ziyaretimde Murat Abi'me, kayınçolara, Ali abi'ye, Hacı Usta'ya ve görüşemediğim bütün opelgarage ailesine de selamlar..

Aracıma AFL olayını uzunca bir süre takip etmiştim bildiğiniz üzere ve şu anda AFL nin tüm işlevleri çalışıyor..Her işlevi güzel ancak özellikle geceleri reflektörü kullanmak önümde seyir edenleri ne oluyoruz la, şişek mi çarptı?Arkadan mı geldi o?Hea tamam abi geç buyur tadında bir silkeleme yapıyor :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun serdar, ben de çok istedim zamanında opelgaraj'a gitmeyi ama olmadı. Zamanında Hakan abiden telefonla uzaktan yardım almışlığım vardır :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun serdar, ben de çok istedim zamanında opelgaraj'a gitmeyi ama olmadı. Zamanında Hakan abiden telefonla uzaktan yardım almışlığım vardır :)

Sağol Mert, eyvallah kardeşim..Hakikaten çok cana yakın ve mütevazi insanlar..Koca oto sanayinde dükkanlar sinek avlarken bazen de müşteri; opel garage full çakılıydı ve envai çeşit opel vardı..+500 hp corsa d mi ararsın, turbo eklentisi yapılan astra g GSI mı yoksa 280-300 hp arası dolaşan PD130 mu ararsın..Bu çalışma azmi ve iyi niyet ile haketmedikleri yer yok bence..Salih usta da bir fenomen..Tekrar her birine teşekkürler.. :bir::alkis:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
detaylı resimler videolar anlatımlar bekliyoruz :)
ne kadara mal oldu toplam ayrca ?
Güle güle kullanman dileğiyle :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler ;) akşamüstü video ekleyeceğim.. Opelden de,Opelgarage ailesinden de,Helladan da Allah razı olsun :D

:rock Salih Usta foervva :rakir: