Yakit tasarruf ürünleri (lütfen herkes görsün ve yorum bildirsin, benzin iyice azdi)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi tasarrufu, tasarruflu kullanarak sağlamaktan başka çözüm yok.Aracınıza LPG de taktırmayı düşünmüyorsanız kullanıma dikkat.Diğer çözümlerin (ekoyak, nano,bor vs) faydalı oldugunu söyleyenle (reklamlar hariç) henüz karşılaşmadım

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tasarruf yapmayı gerektirecek bir durum yok bence.Çünkü ortalama araçlarımız 7-8 litre yakıyor/100 kmde.
Esas sorun litre fiyatının fahiş oranlarda pahalı olması.

İsminde bile hayır olmayan ekoyak ekotak vs gibi ürünlerle de yakıtı düşürmek pek mümkün değil.
Mıknatısla molekül yapısı değiştirdiğini iddia eden bu firmalar yakında küçük bir aparatla nükleer yakıt mantığıyla çalışan motorlar da yapabilirler:)

Lpg iyi bir çözüm harcama açısından.Ama orta vadede araçta beklenmedik sorunlar açabiliyor.Yanma odası ve motor içi sorunlarından bahsetmiyorum.Ama sabah geç çalışan, tekleme yapan, bobin yakan veya motor arıza lambalarını yakan, trafikte giderken stop eden bir aracım olsun istemem.Ne kadar tasarruflu olursa olsun böyle bir araç kullanmak istemem.Lpg yüzünden daha önce kullandığım aracı satmak zorunda kaldım.Arızasız sorunsuz lpg kullanan arkadaşlar vardır tabi.

Sonuç olarak benzine verecek param olduğu sürece aracı kullanacağım.Benzin alamazsak ya satarız yada kapının önünde yatar:D

dj_oray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hidrojen kullanıyorum x20xev astra.g var normalde azdın mı 450 yakar bu araba ben 280 yakıyorum azdım mı 320krş..

BU PROJEYİ İCAT EDEN VE UYGULAYAN TEK KİŞİ VAR (gerçek malı) 3 TSE BELGESİ VE 1 TÜV BELGESİ BENİM ARKADAŞIMDA İCAT EDEN RAHMETLİ BABASI PATENT VS HEPSİ ARKADAŞIMIN ADINA. BİLGİ OLSUN DİYE AÇIKLADIM SAHTESİNİ TAKAN Bİ İŞE YARAMAYAN ÇOK VAR. TAKTIRMAK İSTERSENİZ TOPLU GELİN GÖTÜRRÜM SİZİ İNDİRİM YAPAR. 1800 - 2000 TL ARASI MONTAJI VAR. ARABAYI DELİP KESİP BİŞİ YAPILMIO. BEN RESİM EKLİCEM. FORMDA BİLEN BİLİR 4. VİTES 200 - 3. VİTES 140 GİDİO ARABA BENİM. DÜN GECE EMG (EMRE) ABİSİ YANIMDA OTURUYODU GÖZLERİYLE GÖRDÜ :) YANİ PERFORMANS ETKİSİDE VAR.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
pm atamıyoruz ama ya pm alamıyor yada almak istemiyor hatası veriyor.
posta kutusu dolmuş olabilir mi?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrojenmi ?? yeni duydum..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrogen çokdan beri var hatta yakında lpg kiti gibi hidrojen kitleri gelicek bunun ön hazırlığı yapılmakda .. hidrogen kitleri geldimi benzinli araçlara büyük bir dönüş olucağı hesaplanmakda bilin bakalım buda kimin işine yarıycak devlet+godoman araba şirketleri
o yüzden şu sıra satışı çok olan mazotlu satışına darbe vurmasın diye hidrogenin h sinin konusunu açmıyorlar..

ben yurt dışından takip ediyorum Hydrogen Generator Kits diye googleda aratırsanız yada Hydrogen fuel zaten pek çok ülkede hidrojenle çalışan araçların olduğunu ve avurpada bazı ülkelerde pompalıklarda hidrojen pompalığı olduğunu görürsünüz

hydrogen.jpg

icelandsites002.jpg

hydrogen-fuel-station.jpg

1761939666_mercedes-benz_b-class_hydrogen_fuel_cell_-_linde_-_omv.jpg

bu konuda çalışan en ielri firmada bmw hydrogen motorlar üstüne çalışıyorlar

image001.jpg

bmw-hydrogen-engine.jpg

BMW_Hydrogen_7.jpg

mercedes_f-cell_01.jpg

bu enerji tertemiz enerji allahın suyu öyle fosil yakıt falan değil masraflı toprağı delip arıycağınız işliyceğiniz bir şey değil suyu gaz haline convert etmeniz yeterli buda zor bir şey değil.. bir bardak suya artı ve eksi kutuplu elektrik geçen bir kablo sokun bardakdan minik kabarcıklar çıkdığını görüceksiniz işde bu hidrojendir..

egzosunucdan doğayı kirleten kirli gazlar değil tam aksine tertemiz su çıkıcak..

0902dp_04_z+hydrogen_fuel+soot_traces.jpg

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünyayı yönlendiren godaman petrol şirketleri ne hidrojenli araçlara ne de hidroliz mantığıyla sadece su ile çalışan araçlara izin vermiyorlar bu bir gerçek.Düşünün petrol yüzünden neler yapıyorlar ve bu sihiri sonuna kadar kullanacaklardır.Gün gelecek tabiki bu teknolojiler kullanılacak ama godaman hayvanımsı yaratıkların petrolün artık bittiğine kanaat getirmesi lazım.Unutmayalım ki Türkiyede bile suyla çalışan aracı bulup uygulamaya koyan kişiyi karaladılar yalanladılar sonrasında aynı teknoloji avrupada geleceğin yakıtı seçildi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünyayı yönlendiren godaman petrol şirketleri ne hidrojenli araçlara ne de hidroliz mantığıyla sadece su ile çalışan araçlara izin vermiyorlar bu bir gerçek.Düşünün petrol yüzünden neler yapıyorlar ve bu sihiri sonuna kadar kullanacaklardır.Gün gelecek tabiki bu teknolojiler kullanılacak ama godaman hayvanımsı yaratıkların petrolün artık bittiğine kanaat getirmesi lazım.Unutmayalım ki Türkiyede bile suyla çalışan aracı bulup uygulamaya koyan kişiyi karaladılar yalanladılar sonrasında aynı teknoloji avrupada geleceğin yakıtı seçildi.

şu anda hidrogen izlanda ve pek çok üleklerin benzinliğinin pompalığında var yani kullanımda bunun petrol şirketleriyle bir alakası yok petrol şirketleri şunun farkında eğer bu sisteme kendileri geçmesse halkın içinden bireysel yatırımcılar bu işe girişicekler ve bunun önünede geçemiycekler.. çünkü hidrogen denilen şey çok basit elde edilebilen bir yakıt hiç öyle yüksek ultra teknolojiye ihtiyaç yok böyle olunca bunu petrol şirketleri yapmassa insanlar bireysel yada ufak işletmeci girer ellerindeki pazarıda kaybederler..

ve zaten petrol stoklarıda çok çok azaldı illa alternatif yakıt türklerine geçicekler her kez biliyorki elektrikli araçlar verimli değil elektrikli araç 1904 den beri var ferdinand porsche nin yani bu günkü porsche markasının kurucusunun ilk yapdığı araç elektrikli bir araçdı ama verimsizliği ve yavaşlığı nedeni ile vazgeçdi.. haylada öyle çağımızdaki hybrid denilen elektrikli benzin çakması araçlarda aşırı verimsiz ve ağır hantal.. insanlar ise daha fazla teknoloji daha fazla performans istiyor.. hidrogen yakıt değeri olarak yanma gücü benzinden daha yüksek haliyele benzinden çok daha performanslı..

tam aksine insanlar elektrikli aracı her yerde şarj ederler petrol şirketlerine ihtiyaç duymazlar ama hidrogen gibi yakıtları gene benzinliklerden alırlar kimse evinde hidrogen üretmek istemez birde bir yasa çıkarttırır petrol şirketleri hükümetlere baskı yaparak bireysel evlerde hidrogen üretiminide yasaklattımı insanlar gene eskisi gibi benzinlikden alırlar yani petrol şirketleri bu işden zarar etmez ama bu işe girmezlerse çok büyük zarar elde ederler..