Yakit tasarruf ürünleri (lütfen herkes görsün ve yorum bildirsin, benzin iyice azdi)

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında arkadaşların da yorumladığı gibi aracım az yakıyor. Bunu da iyi bir bakıma ve gaz ayarına bağlıyorum ben kesinlikle. Ama canım sıkkın olduğu zamanlarda alp başını gidiyor bu tüketim oranı. Bir önceki aracımda LPG vardı Atiker marka. Arabanın teklemesinden bir türlü kurtulamadım. İşin enteresanı da arabam tüpde değil de benzinde kullandığım zaman daha da bir tekliyordu. Enteresan di mi? Anladım ki bobinlerden, bujilerden enjektörlere kadar dağıtmış arabayı. Canı çıkmış anlayacağınız, ben de yaptırıp sattım ne yapayım. Araba da araba demeye bin şahit ister zaten " Ford KA City " 10 kuruş yakıyordu uzun yolda 170 ile giderken... O kadar çıkıyor mu demeyin çıkıyor. Taa Şırnak'tan Bolu'ya gittim o arabayla :D :D :D Akıllara zarar anlayacağınız. Şimdi Opel'imle de az yakıyorum ama ne bileyim bu zamlar durmayacak gibi.
Bu hidrojen olayını da ilk kez duydum. Hadi taktırdık diyelim. E nereden doldurtacağız ki daha sonra ona hidrojeni. Ben hiç yol kenarında hidrojen pompası görmedim.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda hidrogen izlanda ve pek çok üleklerin benzinliğinin pompalığında var yani kullanımda bunun petrol şirketleriyle bir alakası yok petrol şirketleri şunun farkında eğer bu sisteme kendileri geçmesse halkın içinden bireysel yatırımcılar bu işe girişicekler ve bunun önünede geçemiycekler.. çünkü hidrogen denilen şey çok basit elde edilebilen bir yakıt hiç öyle yüksek ultra teknolojiye ihtiyaç yok böyle olunca bunu petrol şirketleri yapmassa insanlar bireysel yada ufak işletmeci girer ellerindeki pazarıda kaybederler..

ve zaten petrol stoklarıda çok çok azaldı illa alternatif yakıt türklerine geçicekler her kez biliyorki elektrikli araçlar verimli değil elektrikli araç 1904 den beri var ferdinand porsche nin yani bu günkü porsche markasının kurucusunun ilk yapdığı araç elektrikli bir araçdı ama verimsizliği ve yavaşlığı nedeni ile vazgeçdi.. haylada öyle çağımızdaki hybrid denilen elektrikli benzin çakması araçlarda aşırı verimsiz ve ağır hantal.. insanlar ise daha fazla teknoloji daha fazla performans istiyor.. hidrogen yakıt değeri olarak yanma gücü benzinden daha yüksek haliyele benzinden çok daha performanslı..

tam aksine insanlar elektrikli aracı her yerde şarj ederler petrol şirketlerine ihtiyaç duymazlar ama hidrogen gibi yakıtları gene benzinliklerden alırlar kimse evinde hidrogen üretmek istemez birde bir yasa çıkarttırır petrol şirketleri hükümetlere baskı yaparak bireysel evlerde hidrogen üretiminide yasaklattımı insanlar gene eskisi gibi benzinlikden alırlar yani petrol şirketleri bu işden zarar etmez ama bu işe girmezlerse çok büyük zarar elde ederler..

Demek istediğimde o zaten
Bilinçli olarak petrolun tükenmesini bekliyorlar.sıra hidrojene gelecek.demek istediğimde bu zaten.Ayrıca baskı yoluyla özel üretimede yasak getirirler ve yine tekellerine alırlar...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek istediğimde o zaten
Bilinçli olarak petrolun tükenmesini bekliyorlar.sıra hidrojene gelecek.demek istediğimde bu zaten.Ayrıca baskı yoluyla özel üretimede yasak getirirler ve yine tekellerine alırlar...

hidrojeni üretmek çok basit en kabasını analtıyım şimdi oturduğu o yerden bile yaparsın al bir akü aküye iki kablo bağla artı eksi kutuplarına bunu kabloları bir bardak suya sok beklemeye başla minicik minicik kabarcıkların çıkdığını görüceksin işde bu hidrogen bu en kabası o bardağın ağzını kapatırsan bardağın üstünde birikicek gaz hidrogen gazı olucakdır al bir çakmağı yak denemesi bedava :D :D :D ama uzak dur bardakdan :D :D :D

yani hidrogen üretmek bu kadar basit bir şey ben üretim kısmında değilim benim takip ettiiğim kitler üniteler avrupada amerikada çok çalışmalar var bu konuda hatta bazı kitler direk komple ünite yani suyu koyuyorsun kit kendi hidrogene çeviriyor yada bazılarının yanında hidrogene çevirme ünitelerinide veriyorlar.. google amcayı aratırsanız amerika avrupada çok çalışmalar var..

ama bu konuda en ileri ülke izlanda sular ülkesi adamların devasal hidrogen tesisleri var ve pek çok araba hidrogenle çalışıyor şehir otobüsleri falan hidrogenle çalışıyor devletin büyük desteği teşviki var bu konuda.. pompalıkların çoğunda hidrogen pompası var..

bu girişim meselesi şimdi mesela bir girişimci hidrogen tesisi kursa türkiyede emin olun hemen ardından pek çok ufak ve orta halli girişimci ya avrupadan hidrogen kitleri getirtmeye başlıycak yada biizmkiler üretmeye başlıycak ben isterimki bizim üreticimiz kazansın bunu çok isterim..

Son düzenleme: