11.500 km de aracım yağ yakıyor yardım lütfen :(

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel bir soru, açıklamaya karşı birşey değil..Akışkan olunca yani ince olunca nasıl uzun süreli olacak bu tam sentetik yağlar. Yağ eksiltme artmaz mı ince ve akışkan olunca ? Yoksa tam sentetiklerin yanmaya karşı özel önlemleri mi var ? Bilen varsa açıklasın bi zahmet...

Sentetik Yağlar
Sentetik yağlar laboratuvarlarda çeşitli kimyasal işlemler sonucunda kimyagerler tarafından üretilen yağlardır. Fiyatları mineral yağlara oranla daha pahalıdır ancak hem daha iyi performans, hem daha uzun süreli kullanım sunarlar. Termal dayanıklılıkları fazladır. Yağlama görevlerini daha uzun süreler yerine getirirler ve çok daha fazla sıcağa dayanabilirler.

Serkanım yukarıda yağlar hakkında alıntı yaptım tam okumadınmı?
:good: :)

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sentetik Yağlar
Sentetik yağlar laboratuvarlarda çeşitli kimyasal işlemler sonucunda kimyagerler tarafından üretilen yağlardır. Fiyatları mineral yağlara oranla daha pahalıdır ancak hem daha iyi performans, hem daha uzun süreli kullanım sunarlar. Termal dayanıklılıkları fazladır. Yağlama görevlerini daha uzun süreler yerine getirirler ve çok daha fazla sıcağa dayanabilirler.

Serkanım yukarıda yağlar hakkında alıntı yaptım tam okumadınmı?
:good: :)

Kardeş okumuştumda anlamamışım demekki :D Şimdi anladım ama, inşallah bu termal dayanıklılık yanmaya karşı dayanıklı anlamına geliyordur,öyleyse tam sentetik koydurcam bir sonraki yağ değişiminde.. Deneyelim bakalım ne fark edecek..Teşekkürler açıklamalar için..:good: :good:

Son düzenleme:

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 tam sentetik, castrol magnatec yarı sentetik. Bu formula SLX demekki Mobil 1 e rakip olarak üretilmiş..Tam sentetikler daha pahalı olduğuna göre daha iyidir herhalde. Acaba yağ yakma miktarı azılır mı tam sentetik yağlarda...

Edit: Eyüp arkadaşın alıntı açıklaması ben yazarken yoktu, onun için düzeltmek istedim. Anladığım kadarıyla tam sentetik yağlar daha ince, ince oluncada daha çok yağ yakar mantığı çıkardım ben. Ama bu işte bir terslik var anlamadım :S

Önceki aracım 97 Astra F'de sürekli Mobil 1 kullanyordum azda olsa yağ eksiltme oluyordu. Şimdiki aracım Astra G'de GM yağ kullanıyorum fiyat neredeyse yarısı gram eksiltme yok.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız burda araç değişikliğide olmuş. Test kriterlerine uygun değil :)

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam sentetikler 15 bin km yarı sentetikler 7500 km kullanılabiliyor en bariz farkı bu gm orjinal yağ kullanırsan hem daha az problem hem daha az eksiltme hemde daha az para vermiş olursun

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında en güzeli 10000 km'de bir yağ değiştirmek yerine araç değiştirmek. Hem yağ masrafından kurtulmuş oluruz :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ustalar bilir, tam sentetik yağa doğrudan geçebilir miyiz? contaların emmesi vs. gibi sorunlar çıkar mı?? yoksa direk tam sentetik yağ istiyorum deyip yağ değişiminde geçebilir miyiz?

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve yahut yağı başka yerden kaçırıyor birden bitmez yağ ya tapada bir şey var yada contalardan kaçırıyor arabanın yağ yaktığı belli olur zaten