33 askerimizin katledilişi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunlar cahillikten kaynaklı şeyler. Dağa çıkanların hepsi işsizlikten yada cahillikten kandırılarak çıkıyolar. Aynısını söyleyen Osman PAMUKOĞLU'dur. Doğuya yatırım yapılmazsa eğer çok daha kötü günler bizi bekliyor. Eğer bir ağaca su vermezsek o ağaç ölür ve yok olur. Askerliğimi doğuda yaptım. Örneğini vereyim. 16 yaşındaki kız çocuğunu kalk senmi terörist yapalım diye götürebilirler mi? Hayır. Ama imkansızlıklar içinde imkan sunuyolar(Dağın başında otel var seni oraya götürücez gibi) sefaletten bıkan da dağa ormana bayıra atıyo kendini. Sonrada ailesine zarar vermekle tehdit ediyorlar,öldürürüz seni diyolar. Terör böyle oluşuyo...

Kısmen katılıyorum ama tamamen katılmam imkansız. Peki doğudakilerin imkansızlıktan dağa çıktıklarını, kandırıldıklarını (demekki aptallar) kabul edelim, ya büyük şehirlerde yaşayan, olaylara karışıp devletin malına, vatandaşın mal ve canına zarar verenlere ne demeli. Sen kanmak istiyorsan kandıranın bol olur. Cahilliğin arkasına sığınıyorlar ama çocuklarını ön saflara yerleştirmeyi, çevreyi yıkıp dökmeyi çok iyi biliyorlar. Bir defa kavga etmek, yakıp yıkmak bunların kanına işlemiş, yok doğu şöyle yok doğu böyle diye de edebiyat yapmasınlar. Anadolunun çoğu yerinde de yol yok, okul yok, iş yok. Bu insanlar neden terör yaratmıyor? En ufak bir şeyde ağızlarını yaya yaya hemen devlet bize yardım etsin, baksın demiyorlar mı? Doğuda okula giden çocukların ailelerine devlet para yardımı yaparken ben çocuğumun okuluna devlet okulu olduğu halde para ödüyorum. Başkente 150 km uzaklıktaki Çankırı'nın köy okullarında halen tezek yakıldığını, boya badana ve temizlik işlerinin öğretmenler tarafından yapıldığını doğuda kaç kişi biliyor acaba. Yeşil kartların dağılımı en fazla hangi yörede. Kimse kusura bakmasın bu tipler asalak yaşamaya alışmışlar. Para pul yok ama düğünlerde atılan mermilerin de haddi hesabı yok. Kendisini severiz veya sevmeyiz bugün başbakanımız doğuya iktidarları döneminde ne kadar para harcandığını açıkladı, doğruysa inanın korkunç rakamlar. Öğretmen, doktor, mühendis yok diyorlar devlet gönderiyor işlerine gelmeyince ya tehdit ediyorlar, ya darp ediyorlar baktılar olmuyor vuruyorlar. Biraz Allah korkuları varsa şapkalarını önlerine koyup biraz aklı selim düşünsünler. Diğer taraftan o kadar doğulu zengin var, peki bunlar neden kendi memleketlerine yatırım yapmıyorlar? En başta kendilerinin yatırım yapması gerekmez mi?

Aras_SFİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısmen katılıyorum ama tamamen katılmam imkansız. Peki doğudakilerin imkansızlıktan dağa çıktıklarını, kandırıldıklarını (demekki aptallar) kabul edelim, ya büyük şehirlerde yaşayan, olaylara karışıp devletin malına, vatandaşın mal ve canına zarar verenlere ne demeli. Sen kanmak istiyorsan kandıranın bol olur. Cahilliğin arkasına sığınıyorlar ama çocuklarını ön saflara yerleştirmeyi, çevreyi yıkıp dökmeyi çok iyi biliyorlar. Bir defa kavga etmek, yakıp yıkmak bunların kanına işlemiş, yok doğu şöyle yok doğu böyle diye de edebiyat yapmasınlar. Anadolunun çoğu yerinde de yol yok, okul yok, iş yok. Bu insanlar neden terör yaratmıyor? En ufak bir şeyde ağızlarını yaya yaya hemen devlet bize yardım etsin, baksın demiyorlar mı? Doğuda okula giden çocukların ailelerine devlet para yardımı yaparken ben çocuğumun okuluna devlet okulu olduğu halde para ödüyorum. Başkente 150 km uzaklıktaki Çankırı'nın köy okullarında halen tezek yakıldığını, boya badana ve temizlik işlerinin öğretmenler tarafından yapıldığını doğuda kaç kişi biliyor acaba. Yeşil kartların dağılımı en fazla hangi yörede. Kimse kusura bakmasın bu tipler asalak yaşamaya alışmışlar. Para pul yok ama düğünlerde atılan mermilerin de haddi hesabı yok. Kendisini severiz veya sevmeyiz bugün başbakanımız doğuya iktidarları döneminde ne kadar para harcandığını açıkladı, doğruysa inanın korkunç rakamlar. Öğretmen, doktor, mühendis yok diyorlar devlet gönderiyor işlerine gelmeyince ya tehdit ediyorlar, ya darp ediyorlar baktılar olmuyor vuruyorlar. Biraz Allah korkuları varsa şapkalarını önlerine koyup biraz aklı selim düşünsünler. Diğer taraftan o kadar doğulu zengin var, peki bunlar neden kendi memleketlerine yatırım yapmıyorlar? En başta kendilerinin yatırım yapması gerekmez mi?

Haklısınız Savaş Abi. Doğru söze ne denir.. Sizin dediğiniz yönler var birde. Peki bu konuda sizin görüşleriniz nedir? Terör nasıl son bulur? Savaş mı ? Siyaset mi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaşlarla hiç bir şeyin olmayacağı kesin. Bu gibi uzlaşı isteyen hassas konularda siyasi çözümler her zaman ağır basar. Yakın tarihlerde olan savaş veya benzeri olaylardan hemen aklıma gelenler İran-Irak, Irak-Kuveyt, ABD-Irak, ABD-Afganistan, İsrail-Filistin sonuç ne? Binlerce masum insan öldü, bir arpa boyu yol alınamadı. Sonuç; kan, kin, nefret. Gerilla savaşları kalleşce olur. Bubi tuzakları, canlı bombalar, şehiriçi terör gibi kural dışı etkenler boldur. Günahsız insanlar canlı kalkan olarak kullanılır. Gerillalar bu yolları seçtikleri için askerlerin karşısında adam gibi bir kitle yoktur. Siyasi yönü zayıf olan ülkelerde ise işin siyasi yönü ise çoğu zaman tam bir çıkmazdır. Ülke güçlü ise olayların üstesinden gelmek daha kolaydır. Senin dost bildiğin ülkeler gerillara silah temin ederse, istihbaratlarını yaparsa, diğer ülkelere bunların reklamını yaparsa, onları kabul etmeleri için kulisler yaparlarsa senin de elin kolun bağlanır. Seksenli yılların başından evvelki dönemlerde böyle bir sorun varmıydı? Birileri düğmeye bastı. ABD başkanı için arkadaşım diye havalara uçanlar bunun bedelini ağır ödediler. Eskiden benim komşumun etnik kökeninin hiç bir önemi yoktu, çünkü o benim komşumdu, dostumdu, can yoldaşımdı. Ama şimdi öyle mi? Ben değişmedim ama onlar değişti. Zamanında Apoya PKK ya lanet okuyan birçok kürt kökenli arkadaşım vardı, aramızda hiç bir sorun yoktu ama (az da) içlerinde bazılarının son günlerde dilleri uzamaya başladı. Her ne kökenden olur ise olsun, bu ülkenin toprakları üzerinde yaşayan, bu ülkenin havasından suyundan faydalanan insanların nankörlük yapmalarını asla kabul edemem. Bizi dost olarak görüyorlarsa o zaman dostluklarını gösterip dost gibi yaşasınlar. Benim esnafımın dükkanlarını yakıp yıkmasınlar, komşumun arabasını yakmasınlar, senin benim vergilerimle (kendileri asla vergi vermedikleri için korumayı bilmezler) alınan kamu taşıtlarını hurdaya çevirmesinler, özellikle de bu ülkenin maliyesinden binlerce lira maaş alanlar İmralı'daki katile sayın demesinler.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okudukca agladım orda oluyor insan sanki (gerci o acıyı hiç kimse anlamaz) ama okudukca agladım cok zor durumda kalmıs sehitlerimiz..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
T.S.K. 1993 te yaşanan bu olayda ihmailini, olayın akabinde bizzat genelkurmay başkanının açıklamasıyla kabul etmiştir arkadaşlar.Bugün gündeme getirilmesinin amaçları başkadır.Bir takım basın kuruluşları bir gazimizin adını kullanarak asılsız haberler yapmış, gazimiz haberleri yapan ama asla kendisiyle grüşmeyen bu basın kuruluşları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur.Olayda ihmali olanlar yargı karşısında da hesap vermiştir.Bugün bu olayları gündeme getiren siyasi kişiliklerin, pkk terör örgütünü nasıl koruması altına aldıkları ise bu olayı gündeme getirmelerindeki amaçarını ve planlarını gün ışığına çıkarmaktadır.Allah ordumuza zeval vermesin.Çünkü kuzeyimiz rusya, güneyimiz amerika, doğumuz iran ve ermenistan, batımız yunanistan ve bulgaristan.Eğer T.S.K. olmasa emin olun hiç birimiz ne burada fikirlerimizi dile getirebiliriz, ne de aldığımız her nefesi bu kadar rahat alabiliriz.Görülmelidir ki, sıcak savaş ve bürokrasi dönemi kapanmış, ülkeler arası soğuk savaş dönemi başlamıştır.Ülkemiz üzerinde oynanan BOP oyunları gün gelip kuzey güney kore savaşlarına çevirilmek istenmektedir.Dünya tarihinde yazmaktadır ki, kore birbütün olarak yaşarken korenin stratejik coğrafi konumunu elinde tutmak isteyen menfaat sahipleri koreyi iç savaşa sürükleyerek bölmüştür.Bugün kü kuzey kore devlet başkanı eski bir rus yüzbaşısı, güney korenin ilk başkanı ise bir abd ünüversitesinin kore asıllı öğretim üyesidir.Sanırım bu iki kimlik herşeyi ortaya koymakta ve bugün geçmişte yaşadığımız acıların çeşitli hurafelerle karşımıza getirilmek ve insanları kargaşaya sürüklemekteki amacı çok açık örneklemektedir.Hepinize sevgiler.

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah ordumuza zeval vermesin doğru.. sonuna kadar katılıyorum. ama ordudaki yetkili kimseler . komutanlar da içlerinde ki vatana millete ihanet edenleri, komplo kuranları, cuntacıları temizlesin. her kurumda olan çürük elmalar TSK içinde de olabilir. bütünüyle tsk yı savunmak, her yaptıkları işe askerrder yapar demek çok yanlış bi düşüncedir.
b,iliyosunuz ki daha düne kadar türkiyede bütçenin en büyük payı askeriyenindi ve kimse de sen bu parayı ne yapıyosun diyemiyorduu. bu kadar paralar harcandı sonuç ne görüyoruz kii su-i istimaller ve kocaman bir sıfır teror olduğu gibi yerinde duruyor ve altından artık pis kokular geliyor.
sonuç olarak evet güçlü , kimsenin savaşmaya cesaret edemeyeceği bir ordumuz olsun. ama denetlenebilir, milletinin değerleriyle barışık ve her şeyi kanunlara uygun olarak yapan bir ordu. tşklrr

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
24 Mayıs 1993 tarihinde Elazığ-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristler tarafından pusuya düşürülen 33 Mehmetçik haince şehit edilmişti.

33 Mehmetçik, Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda komando eğitimi aldıktan sonra, dağıtım izni ardından Van İl Jandarma Komutanlığı'na katılmak üzere sivil otobüslerle yola çıkmıştı.

Şehit edilen askerlerden Samsunlu Şenol Cansız'ın ailesi, olayla ilgili 16 yıl sonra ilginç açıklamalarda bulundu. Olay öncesi, bir subayın teröristlerle haberleşip ''Size peynir bidonları gönderiyoruz'' dediğini ve Mehmetçikleri taşıyan şoförün yolda 4 kez teröristlerle konuştuğunu öğrendiklerini ileri süren acılı aile, olayın araştırılıp sorumluların yargılanmasını istiyor.

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Aşağınarlı köyünde yaşayan şehit Şenol Cansız'ın ailesi, Ergenekon soruşturmasında gündeme gelen olayı CİHAN muhabirine anlattı. 16 yıldır geceleri uyku uyuyamadıklarını söyleyen Kazım - Hanım Cansız çifti, oğlu ile birlikte 33 vatan evladının bile bile PKK'ya kurban verildiğini ifade etti. Oğullarının şehit düştüğünü en son kendilerinin öğrendiğini anlatan anne Hanım Cansız, ''Kurban Bayramı'na bir iki hafta kala Vezirköprü'ye dağıtım iznine geldi. Biz İstanbul Çapa'da oturuyorduk. Burada arkadaşlarıyla gezmiş eğlenmiş. Telefon açıp 'Gitme, bayram sonrası biz seni götürürüz' dedik. Vedalaşıp yola çıktı. Bingöl'e varmadan bir dağ lokantasından telefon açtı. Malatya'dan uçakla götüreceklerini ama uçağa bindirmediklerini söyledi. 'Arabam kalkıyor gidiyorum anne' dedi. Bir daha da sesini duyamadım. Hiçbir şeyden haberimiz yok. Bir gün sonra köyümüze geldik. Haber bizden önce köye gelmiş. Cenazesi geldiğinde ise sadece elbiselerini gördüm. Boğazında ve kafasında kurşun varmış. Çocuğumu nasıl gönderdiysem öyle hatırlayayım diye yüzüne bile bakamadım.'' dedi.

''EVLATLARIMIZ PEYNİR YERİNE KONULMUŞ''

Mehmetçiklerin komploya kurban gittiğini, göz yaşlarına boğularak anlatan Cansız, olayda askerlere refakat eden subay ve şoförden şikayetçi olduğunu söyledi. Hanım Cansız, ''Çocuğum elleri nasır bağlayana kadar eğitim aldı. Üstüne basa basa söylüyorum. Bizim çocuklarımız PKK'ya kurban edildi. Alın size kurban, ne yaparsanız yapın denildi. Çocuklarımız neden zırhlı askeri araçla götürülmedi. Uçakla gönderileceği söylendiği halde neden sivil otobüse bindirildi. Olay anında askerlerimizi götüren subay, teröristlerle haberleşip ''Size 33 peynir bidonu yolluyoruz'' demiş. Şoför yolda 4 kez durup telefon açıp PKK'ya bilgi vermiş. PKK benim çocuğumu öldürürken başındaki subay ile şoför nasıl oluyor da sağlam kurtuluyor. Vuracaksa da hepsini tarayıp çıkması lazımdı. Olaydan sonra subayı tutuklayıp hemen serbest bıraktılar. Denizlili sağ kurtulan bir asker var. O asker, eğer subay tutuklansaydı hepsini anlatırdı.'' diye konuştu.

''SUBAY CEZA ALINCA RAHAT EDECEĞİM''

Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda görevli bir albayın, 33 askeri tedbirli olmaları yönünde uyardığını anımsatan şehit annesi, ''Albay tedbirli gidin diyor, öteki 'al sana peynir bidonu veriyorum' diyor. Bunlara koruma verilmediği için gitti çocuklar. Vatan için çarpışıp da ölseydi içim yanmazdı. Ben şikayetçiyim. Çocuğumun ölümüne neden olan subayı istiyorum. Emanete niye hıyanet etmiş. O subayın tutuklanıp ceza aldığını görürsem rahat edeceğim. Kimi kime dava edeceğiz. Televizyona çıktık anlattık. İki çift laf ettik diye 33 askerin anısına İstanbul'da yapılan anıttan çocuğumun ismini kazıdılar.'' şeklinde konuştu.

''BAYRAĞIMIZLA GELİRLERSE ONLARLA GİDER TOKALAŞIRIM ''

Hükümetin demokratik açılımına şartlı 'Evet' diyen Hanım Cansız, ''Benim gibi hiçbir anne ağlamasın. Allah(c.c.) o acıyı kimseye de vermesin. Anneler ağlamasın, şehit annesi olmayalım istiyoruz ama silahı bırakıp da gelecek. Eline bez parçasını değil, benim bayrağımı alacak. Ben suçluyum diyecek. Pişman olduğunu söylesin, otursun köyünde. Ne asker bir şey der o zaman ne de ben. O zaman bir şehit annesi olarak affederim ve PKK'nın artık olmadığına inanırım. Gider tokalaşırım da. Biz ne yaptık onlara. Var mı özgürlüklerini kısıtlayan. Kürdü de çalışırsa ekmek yiyor, ben de.'' ifadelerini kullandı.

Baba Kazım Cansız ise olayın araştırılıp açığa kavuşturulmasını istediklerini bildirdi. Askerin, istediği takdirde PKK'yı bir ay içinde ortadan kaldırabileceğini kaydeden Cansız sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu olayla ilgili canlı şahit var. O her şeyi biliyor. İfadesi alınabilir. Çocuğumu doya doya öpemedim bile. Bingöl'e 15 kilometre kala dağ lokantasında telefon açtı. Akşama da ölüm haberi gelmiş. Demek ki olay önlerinde olmuş. Şoför, yolu değiştirmiş. Yolda beyaz bir kamyonet barikat kurmuş. Ne koruma ne muhafız, çocukları şehit etmişler. Bu askerin hiç mi kıymeti yok. Biz onları büyütene kadar neler çektik. Analar babaların yüreği neden yanıyor. Bu, askeriyenin suçu. Keseyi doldurma pahasına analar babalar ağlıyor.''

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kösedağlı bu anlattıklarına kaynak gösterirmisin lütfen?Siteyöneticilerinin tamaman Türk askerine iftira dolu bu yazıyı takip etmesini ve ispat ettirmesini istiyorum!Ben bu saldırıda gazi olan askerin anlattıklarını dinledim ve bu anlatılanların hiç birini anlatmadı!

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kösedağlı bu anlattıklarına kaynak gösterirmisin lütfen?Siteyöneticilerinin tamaman Türk askerine iftira dolu bu yazıyı takip etmesini ve ispat ettirmesini istiyorum!Ben bu saldırıda gazi olan askerin anlattıklarını dinledim ve bu anlatılanların hiç birini anlatmadı!

Dogruluğu konusunda yorum yapamam ancak haber Cihan Haber ajansı tarafından dagıtıma verilen bir haberdir, pek çok internet sitesinde yer almış.arkadaş kaynak göstermemiş

örnek : http://www.haberler.com/evlatlarimizi-pkk-ya-kurban-ettiler-haberi/