33 askerimizin katledilişi

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıca bakanlıklar ve kuruluşlara bütçeden ayrılan ödenekler

(Milyar YTL)%Milli Eğitim Bakanlığı16.56821.35528.9Milli Savunma Bakanlığı11.87713.0529.9Tarım ve Köyişleri Bakanlığı5.1566.60928.2Sağlık Bakanlığı7.4776.581-12.0Emniyet Genel Müdürlüğü4.8046.15128.0Devlet Su İşleri Genel Md.3.7893.9574.4Karayolları Genel Md.3.9633.408-14.0Jandarma Genel Komutanlığı2.5713.13722.0Adalet Bakanlığı1.7712.02414.2Diyanet İşleri Başkanlığı1.3081.63825.2Kültür ve Turizm Bakanlığı71280913.6Ulaştırma Bakanlığı998806-19.2Bayındırlık ve İskân Bakanlığı774733-5.3Dışişleri Bakanlığı6336909.1Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı35242520.6Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı28037734.8Sanayi ve Ticaret Bakanlığı3103161.8

abi buarada görüldüğü gibi Orduya ayrılan bütçeyle Diyanet e ayrılan bütçe arasında çok fazla fark var. Bu arada şunu hemen belirteyim tabiki orduya bu kadar bütçe ayrılacak. Bunu buraya aktarmam sizin bir önceki mesajınızda "diyanet in bütçesiyle TSK nın bütçesini karşılaştırın" mesajınız üzerine yazıyorum. Karşılaştırdım ve bunu neden yazdığınızı anlamadım. Olması gerektiği gibi bence. İkiş kurum arasındaki bütçe farkından bahsediyorum.

BAşörtüsü ilwe türban konusuna gelince. İnsanlar kendi istekleri doğrultusunda giyinirler giyinmezler. Başkası başörtüsü için "tamam bu dini temsildir" türban için "bu değildir bu irtica sembolüdür" dediler diye adları dinini yaşamıyor siyasi sembol taşıyor diyemezseniz. Diyemezler. Diyemeyiz.

İrtica : "Gericilik, geriye dönme, her türlü yeniliğe karşı çıkarak eskiyi muhafaza etme” anlamlarını taşır. Bu kelime anlamı itibariyle herkese söylenebilir. Bunu sadece dine tabi bir sözcük gib kullanmak bence doğru değildir. Türbanlı insanların çoğu veya bir kısmı aynı siyasi düşünceye sahip se hepsi böyledir manası çıkmaz. İriticanın varlığının sadecde korku yaratmak ve bakın böyle bir tehlike varsa biz burdayız demeye çalışarak cunta halın üstünde bir güç kuuvet oluşturup bunu dayatmaya çalışan zümrenin bir oyunudur. Etrafınıza bakın lütfen gericilik yaparak hayatınızı veya kendi hayatını veya milletini hayatını zorlaştıran kaç kişi var. Gerçekçi olmak lazım. Bazı konularda özümsemeyi objetktif yapmak laızm.

tablo karışık oldu sanırım.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi barış abi haydut 25 ve kösedağlı arkadaslarım ne kadar basit düsündüğümüzün farkında mıyız hepiniz abim büyüğümsünüz yazılarımda en ufak art niyet olmadığından emin olmanızı isterim.
biri orduya biri hükümete biri adli tıpa biri savcılara suçu atıyoru orduya suç atıyor. bunlar bence insanların siyasi görüsleri ile orantılı olarak oluşturdukları terörün ve kötü gidişin bahaneleridir.
Bunun kabahati hükümette ise neden bundan önceki hükümetler zamanında terör bitirilmedi. Kabahat ordudaysa ordu yıllardır değisik değisik subayları komuta kademelerinde görev yaptılar bunların hepse mi vatan hainiydi değil tabiki. Adli Tıpa gelelim isimize gelmeyen karar verince adli tıp kötü isimize gelen karar verince iyi diyoruz geçelim bunları artık abiler bu terör dünyadaki ve özellikle çevremizdeki diğer ülkerin (basta amerika) bizim ilerdeyip bölgeye hakim olmamamız için başımıza sardıkları beladır. Ordunun devletin ve hükümetlerin yanlış polikiları yüzünden askerlerimiz ölüyor. Bizde aramızda hükümetçi orducu adli tıpçı olarak bölünürsek bu dış leş kargalarına içimizdeki şerefsiz işbirlikçilere büyük katkı sağlamıs oluruz. Böyle düsünüyorum ben kimse terörü orduya yada devlete hükümete mal etmesin derim ben biz bu güzel topraklarda yaşadığımız sürece bu belayla savasacağız yapmamız gereken sadece daha dikkatli olmak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Adli tıp kurumu son günlerde sorunlarla boğuşmaya başladı. Güvenirliği konusunda halkın kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Tecavüze uğrayan küçük çocuklar, cinayete kurban giden kişiler için düzenlediği raporlar çelişkiler yaratınca halkın gözünde değer kaybetti. O nedenle ben kişisel olarak adli tıp kurumuna eskisi kadar güvenemiyorum. (Devletimim en önemli kurumlarından bir olan bu kuruma güvenmeyi o kadar çok istiyorumki)

ya ne ilginç değil mi savaş abi. tamda ıslak imza örneği oraya gitmeden ve karar verilmeden halkın gözünde değer kaybetti. Tam da zamanıydı. Buı tesadüf mü sizce. Bence değil. Ayrıca hani her kurumda hata yapılıyordu. Burda çaluışanlar da insan sonuçta. Bence assıl sorum millet oloarak olaylara maalesef (kendimde kesnlikle dahil) objektif bakamıyoruz abi. bizim için beir şey olay kişi kurum ya dosdoğtu ya da epeğri. ortası maalesef yok bizim açımızdan. Bence asıl sorun bu. Eğriye eğri doğruya doğru diyememiz. Biri ordu mensubu hakkında "yanlış yaptı" deyince herkes "oooo ırduya küfretti. ordu düşmanı buınlar" diye veryansın ediyor. Hata gerçekten hata mıdır değilse neden söylenmiştir. kimse zahmet edip bunları düşünmüyor.
Elbette her kurumda hata olabilir. Zaten bu konuda hemfikiriz. Kurumlara atama yapılırken atanacak kişilerin yeterli bilgi birikimine sahip olup olmadıkları göz ardı edilmemeli. (AKP kendi adamlarını atadı demiyorum) Tecrübeli, bilgili, becerikli olmak bazı birimler için çok önemlidir. Keşke her kurumumuz sıfıra yakın hata ile görev yapabilseler. Sonuçta hangi fikri benimsersek benimseyelim bu ülke hepimizin, sahip çıkmak zorundayız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"abi buarada görüldüğü gibi Orduya ayrılan bütçeyle Diyanet e ayrılan bütçe arasında çok fazla fark var. Bu arada şunu hemen belirteyim tabiki orduya bu kadar bütçe ayrılacak. Bunu buraya aktarmam sizin bir önceki mesajınızda "diyanet in bütçesiyle TSK nın bütçesini karşılaştırın" mesajınız üzerine yazıyorum. Karşılaştırdım ve bunu neden yazdığınızı anlamadım. Olması gerektiği gibi bence. İkiş kurum arasındaki bütçe farkından bahsediyorum."
Geçmiş yıllara ait bütçe ile ilgili dökümler incelendiğinde bazı kurumlar ufalmadığı veya büyümediği halde kendilerine ayrılan bütçe gelirlerindeki % değerlerinden bahsetmiştim. İrtica ile ilgili yorum yapmıyorum. Belirttiğim gibi bir fikri benimsiyenlerle benimsemeyenler arasında yorum farklılıklarının olması gayet doğaldır. Bazı konular insanlar için çok değerlidir, kişilerin bu değerlerine karşı çıkıp o kötü bu iyi demek son derece yanlıştır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sevgili Abdulkadir, aslında bir yerde savunduklarımız aynı değilmi? Hepimizin isteği temiz bir toplum, temiz bir devlet değil mi? Neden devlet organlarının içerisinde çürük elmalar olsun, neden bunlar adam akıllı temizlenmesin ki? Bu adiler temizlensin ama kurumlar kurum bazında yerlerde süründürülmesin. Sonuçta bu kurumlar bizim kurumlarımız. Eleştirirken biraz yavaş olmamız gerekmez mi? Savaşta yenilginin sorumlusu yanlış taktik ve strateji uygulayan komutana aittir. Barışta, ülkeler arası siyasi başarısızlıkların, ülkede yaşanan sorunların da sorumlusu oy verip seçtiğimiz siyasi parti liderlerinindir. Siyasi arenada güncel olaylar eleştirilirken veya yüceltilirken o anda hangi parti iktidarda ise o parti hedef alınır, geçmiş sorgulanırken de aynı yol izlenerek o zamanki parti konuşulur. Başarılar övgüyle, başarısızlıklar öfkeyle hatırlanır. Ülkeyi yönetenler, orduyu yönetenler, kurum başkanları geçicidir ama vatan kalıcıdır. Ekonomisi güçlü, eğitim seviyesi yüksek, üreten, ürettiğini rahatça satabilen, otorite sahibi, saygın, güvenilir siyasi parti liderlerine sahip bir ülke olamadığımız sürece biz bu gibi konularla daha çok uğraşırız. Har vurup harman savurursak, üretmeden tüketirsek daha çok teröre para harcarız, her harcadığımız para da bizi paralı ülkelerin kucağına iter. Borçla yaşamak çok kötüdür. Borçluysan kafan öne eğik gezersin, yollarını değiştirirsin, yalana dolana başvurursun, dostlarını kaybedersin, gün gelir doğru yoldan saparsın.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi barış abi haydut 25 ve kösedağlı arkadaslarım ne kadar basit düsündüğümüzün farkında mıyız hepiniz abim büyüğümsünüz yazılarımda en ufak art niyet olmadığından emin olmanızı isterim.
biri orduya biri hükümete biri adli tıpa biri savcılara suçu atıyoru orduya suç atıyor. bunlar bence insanların siyasi görüsleri ile orantılı olarak oluşturdukları terörün ve kötü gidişin bahaneleridir.
Bunun kabahati hükümette ise neden bundan önceki hükümetler zamanında terör bitirilmedi. Kabahat ordudaysa ordu yıllardır değisik değisik subayları komuta kademelerinde görev yaptılar bunların hepse mi vatan hainiydi değil tabiki. Adli Tıpa gelelim isimize gelmeyen karar verince adli tıp kötü isimize gelen karar verince iyi diyoruz geçelim bunları artık abiler bu terör dünyadaki ve özellikle çevremizdeki diğer ülkerin (basta amerika) bizim ilerdeyip bölgeye hakim olmamamız için başımıza sardıkları beladır. Ordunun devletin ve hükümetlerin yanlış polikiları yüzünden askerlerimiz ölüyor. Bizde aramızda hükümetçi orducu adli tıpçı olarak bölünürsek bu dış leş kargalarına içimizdeki şerefsiz işbirlikçilere büyük katkı sağlamıs oluruz. Böyle düsünüyorum ben kimse terörü orduya yada devlete hükümete mal etmesin derim ben biz bu güzel topraklarda yaşadığımız sürece bu belayla savasacağız yapmamız gereken sadece daha dikkatli olmak

haklsın kardeşim. doğru laf a ne denir. Eyvallah...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Abdulkadir, aslında bir yerde savunduklarımız aynı değilmi? Hepimizin isteği temiz bir toplum, temiz bir devlet değil mi? Neden devlet organlarının içerisinde çürük elmalar olsun, neden bunlar adam akıllı temizlenmesin ki? Bu adiler temizlensin ama kurumlar kurum bazında yerlerde süründürülmesin. Sonuçta bu kurumlar bizim kurumlarımız. Eleştirirken biraz yavaş olmamız gerekmez mi? Savaşta yenilginin sorumlusu yanlış taktik ve strateji uygulayan komutana aittir. Barışta, ülkeler arası siyasi başarısızlıkların, ülkede yaşanan sorunların da sorumlusu oy verip seçtiğimiz siyasi parti liderlerinindir. Siyasi arenada güncel olaylar eleştirilirken veya yüceltilirken o anda hangi parti iktidarda ise o parti hedef alınır, geçmiş sorgulanırken de aynı yol izlenerek o zamanki parti konuşulur. Başarılar övgüyle, başarısızlıklar öfkeyle hatırlanır. Ülkeyi yönetenler, orduyu yönetenler, kurum başkanları geçicidir ama vatan kalıcıdır. Ekonomisi güçlü, eğitim seviyesi yüksek, üreten, ürettiğini rahatça satabilen, otorite sahibi, saygın, güvenilir siyasi parti liderlerine sahip bir ülke olamadığımız sürece biz bu gibi konularla daha çok uğraşırız. Har vurup harman savurursak, üretmeden tüketirsek daha çok teröre para harcarız, her harcadığımız para da bizi paralı ülkelerin kucağına iter. Borçla yaşamak çok kötüdür. Borçluysan kafan öne eğik gezersin, yollarını değiştirirsin, yalana dolana başvurursun, dostlarını kaybedersin, gün gelir doğru yoldan saparsın.

evet abi. Farklı görüşler artniyetsiz görüşler hoşgörülü fikir sahipleri. Ben sadece çocuğumun sırasında parmağını daha da yukarılara kaldırmasını istiyorum. Buna engel olan her kesim kurum ve kişinin karşısındayım. Umarım bir gün hepimizin gayreti ile ülkemiz "yüksek medeniyet seviyesine" ulaşır. Değerlerimizi kültürümüzü dinimzi yozlaştırmadan büyürüz. Herkese selamlar saygılar sunuyorum. Ankara nın gri akşamından slam ile.

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seviyoruz biz böyle yaşamayi ne kariştiriyorsunuz yaw ortaliği.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Formdan ayrılmıştım, selamını yeni fark ettim, İzmir'den de herkese selamlar.