33 askerimizin katledilişi

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
33 erin şehit edlimesiyle ilgili haber bu gün çogu haber siyesinin gündemindeydi. meseleler de çarpıtılıp tsk karşıtlığı gibi gösterilmesin. daha önce de söylediğim gibi her kuurmda olabilecek çürük elmalar tsk içinde de olabilir diyoruz ve bunların temizlenmesi gerektiğini söylüyoruz. herkesinde bu görüşte olması gerekir. yoksa herhangi bir kurum bütünüyle temizdir demek hatadır.
bu haberin yayınlandığı onlarca siteden bi kaçının linkini kopyalıyorum..
http://www.stratejikboyut.com/haber/sehit-annesinden-vahim-iddia--29124.html
http://www.samanyoluhaber.com/h_336327_sehit-annesinden-vahim-iddia.html
http://www.haber7.com/haber/20091220/33-sehit-peynir-bidonu-diye-gonderilmis.php
http://www.cafesiyaset.com/haber/20091220/Sehit-annesinden-vahim-iddia.php

katılmamak elde değil. son olayları arda arda ekleyerek bir düşünün beyler. bu kadar çok rastlantı bu kadar çok üst üste gelme. hiçmi şüphe duy muyorsunuz ? TSK bu ülkenin tıpkı nüfus müdürlüğü gibi asil bir kurumudur. Hiç bir kurumdan önde veya geride değildir. çürük elmadan kasıt devletin helikopteriyle golf e giden, kendi çıkarlarını devletin çıkarlarından üstün gören her meslke grubundaki insanlardan ve bu saltanatı bitirmemek için çeşitli entrikalr çevirmeye meyiilli çürük elmalardan mevla bu devleti kurusun...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ordumuz da kendilerine karşı yürütülen karalama kampanyası,asimetrik psikolojik harekatın farkında,bu çalışmalar hakkında en son Org.Gen.Başbuğ İlker Başbuğ Trabzondaki konuşmasında bahsetmiştir.
link: http://www.tsk.tr/10_ARSIV/10_1_Bas...org_ilkerbasbug_trabzon_konusma_17122009.html

Kendini bilen,aklı başında her türk evladı gerçeklerin farkında ve böyle sinsi oyunlara gelmeyecektir,
Oyuna getirmeye çalışanlara da gerekli cevabı layıkıyla verecektir.

En son syn org. başbuğ paşa ıslak imza konusunda da çok şey söyledi ama hemen hiçbiri doğru çıkmadı. Basın toplantısında sahte denildi belge değil kağıt parçası denildi. Belge doğrı çıktı. eee sonuç ÇİÇEK hala görevde. Çürük elmalara sahip çıkmak çuvalı daha da çürük hale getirecektir. Ordumuz bizim atamızdır. Ancak kendi çıkarlarını devlet millet çıkarları üzerinde gören insanlar değil. Atatürk ün izinden gerçekten giden lkeye çivi çakan ordu mensupları atamızıdır. Devletin helikoptelreri ile golf oynamaya giden ordu mensupları ancak bu ülke için zarardır vesselam. Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
http://www.stratejikboyut.com/haber/...ia--29124.html
http://www.samanyoluhaber.com/h_3363...him-iddia.html
http://www.haber7.com/haber/20091220...onderilmis.php
http://www.cafesiyaset.com/haber/200...ahim-iddia.php

1- Bunlar yandaş medyaların rakipleri değil mi?
2- K.Irak'ta Türk askerinin kafasına çuval geçirilirken vatan millet sakarya diyenler şimdi orduya çamur atmayı marifet sayıyorlar.
3- Orduya çamur atanların profillerini bir inceleyin bakalım karşınıza hangi tipler çıkacaktır. Çamur atanların içerisinde nedense şehit ve gazi ailesi yok, ama onların vatan yolunda döktükleri kutsal kan üzerinden edebiyat yapanlar çok.
4- Milliyetçi ülke geçiniriz ama askerlikten kaçmak için sahte rapor peşinde koşarız, paralı askerliği dört gözle bekleriz bu ne yaman bir çelişkidir anlayamadım gitti.
5- Ben burada şunu görüyorum. Askerliği sevmeyen, kişisel özgürlüğünü savunan aydınlar askerlik görevi sırasında emir aldıkları için aşağılandıklarına inanıp sivil hayatta askere veryansın ediyorlar. Ama bu şahsiyetsiz kişiler delikanlıca ortaya çıkıp bu milletin kutsal saydığı askerliği (askeri değil) sevmediklerini söyleyemiyorlar.
6- Halk oylamalarında en güvenilir kurum olarak ordunun öne çıkmasından bazı kesim aşırı derecede rahatsızlık duyuyor.
7- Son yıllardaki savunmaya harcanan bütçe ile diyanet işlerine ayrılan bütçeyi karşılaştırmakta fayda var. Savunma araçlarının fiyatını bilmeyenler bu konuda ne çok şey biliyorlarmış da meğer bizlerin haberi yokmuş.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son syn org. başbuğ paşa ıslak imza konusunda da çok şey söyledi ama hemen hiçbiri doğru çıkmadı. Basın toplantısında sahte denildi belge değil kağıt parçası denildi. Belge doğrı çıktı. eee sonuç ÇİÇEK hala görevde. Çürük elmalara sahip çıkmak çuvalı daha da çürük hale getirecektir. Ordumuz bizim atamızdır. Ancak kendi çıkarlarını devlet millet çıkarları üzerinde gören insanlar değil. Atatürk ün izinden gerçekten giden lkeye çivi çakan ordu mensupları atamızıdır. Devletin helikoptelreri ile golf oynamaya giden ordu mensupları ancak bu ülke için zarardır vesselam. Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin.

Nedense ıslak imzalı belgeyi bir tek zekeriya öz gördü.Şimdide gizli biryerde polis korumasında duruyor birtek ben elimi sürebiliyorum diyor.Hukukta ispat edilemeyen hiçbir şey hakkında yorum yoktur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nedense ıslak imzalı belgeyi bir tek zekeriya öz gördü.Şimdide gizli biryerde polis korumasında duruyor birtek ben elimi sürebiliyorum diyor.Hukukta ispat edilemeyen hiçbir şey hakkında yorum yoktur.
Yurt dışında ıslak imza makinası birkaç bin dolardan pazarlamıyormuş.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.stratejikboyut.com/haber/...ia--29124.html
http://www.samanyoluhaber.com/h_3363...him-iddia.html
http://www.haber7.com/haber/20091220...onderilmis.php
http://www.cafesiyaset.com/haber/200...ahim-iddia.php

1- Bunlar yandaş medyaların rakipleri değil mi?
2- K.Irak'ta Türk askerinin kafasına çuval geçirilirken vatan millet sakarya diyenler şimdi orduya çamur atmayı marifet sayıyorlar.
3- Orduya çamur atanların profillerini bir inceleyin bakalım karşınıza hangi tipler çıkacaktır. Çamur atanların içerisinde nedense şehit ve gazi ailesi yok, ama onların vatan yolunda döktükleri kutsal kan üzerinden edebiyat yapanlar çok.
4- Milliyetçi ülke geçiniriz ama askerlikten kaçmak için sahte rapor peşinde koşarız, paralı askerliği dört gözle bekleriz bu ne yaman bir çelişkidir anlayamadım gitti.
5- Ben burada şunu görüyorum. Askerliği sevmeyen, kişisel özgürlüğünü savunan aydınlar askerlik görevi sırasında emir aldıkları için aşağılandıklarına inanıp sivil hayatta askere veryansın ediyorlar. Ama bu şahsiyetsiz kişiler delikanlıca ortaya çıkıp bu milletin kutsal saydığı askerliği (askeri değil) sevmediklerini söyleyemiyorlar.
6- Halk oylamalarında en güvenilir kurum olarak ordunun öne çıkmasından bazı kesim aşırı derecede rahatsızlık duyuyor.
7- Son yıllardaki savunmaya harcanan bütçe ile diyanet işlerine ayrılan bütçeyi karşılaştırmakta fayda var. Savunma araçlarının fiyatını bilmeyenler bu konuda ne çok şey biliyorlarmış da meğer bizlerin haberi yokmuş.

Maddeler halinde saydığınız şeylerin çoğu bence gerçeği yansıtmıyor. Diyanet e ayrılan bütçeyle orduya ayrılan bütçeyi bi yazarsanız bizde gerrçeği öğrenelim savaş abi. İnan ki sen söyledin yeni duyuyorum bende merak ettim. Halk oylamalarında çıkan en güvenilir kurumu kimsenin yadsıdığı yok zaten. Dikkat ederseniz söylemlerin hemen hespsi ordu içinde ayıklanamsı gerekenler. Ha ordu bunları ayıklamayıp sahip çıkıyorsa, bunlar yanlış yapmamıoştır halkın oyuyla seçilen bir iktidarı düşürmek zorda bırakmak kaos yaratmak için planalar yapan bizdendir diyorsa ordu o zaman bu kadar eleştiriye katlanacak bunun çıkarı yok kimse kusura bakmasın. Bu ülkede hiç bir kesim zümre ayrıcalıklı değil. Eleştiriye kapalı değil.

TSK bu ülkenin güvencesidir. Bundan kimsenin şüphesi yok. Aksine düşünen millet, 20 yaşındaki fidanlarını en şerefli göreve kına yakarak göndermez. Milletin istediği oğlu yaralandığında, şehit düştüğünde başı bağlı şeklilde GATA ya girebilmek. Askere gittiğinde dini ibadetlerinin gereğini (gereğini diyorum, hakkını yani. çıkıp irtica kelimesini yazmayın lütfen) yerine getirebilmek. Bunun dıişında kimsenin bi niyeti yok. Halka yıllardır pompalanan irtica tehklikesi adı altındali maske düşmek üzeredir. Saltanat sahipleri yeni maskeler bulacaktır elbet.

Askerlikte kaçma olayı ile ilgili söylediklerinize tamamen katılıyorum.

3. sıradaki söyleminze katılmıyoru abi. Bu ülkeyi sevmek için orduyu sevmek için illa şehit bir yakın gazi bir karaba olmaısna gerek yok. Kaldı ki şehit yakını olupta orduyu eleştirmek te gayet doğal. İnsanımızın şu gerçeği kabul etmesi lazım. Bu ülkede her kurum hakkınca eleştirilebilir. Yanlışları söylenebilir.

amacım orduyu karalama değil zinhar. Allah devletimizxi başımızdan eksik etmesin. Ordumuz sayesinde bugünlerdeyiz. Tıpkı diğer devlet kurumlarının payı olduğu gibi ordumuzun da çok büyük katkısı var bunda. Askerliğimi seveseeve 18 ay yaptım. Görev verilirse 118 ayda yaparım. Bu açılamyı şu gerekçeyle yazıyorum. Asker gibi düşünmemenin adı bu ara orduya çamur atmak oldu maalesef.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemal bey size cevap yazdığım sizin bir tarafta benim bir tarafta olduğum şekli ile algılanmasın lütfen. Aynı tarafta olmadığımız şeklinde de algılanamayacağı gibi. Siz kendinizi ordu yu sabvunuyor, cevap yazanlarda sorduyu karalıyor gibi algılama yaratmayalım lütfen. hUKUTA İSPAT EDİLEMEYEN DEMİŞSİNİZ. aDLİ tIP kURUMU % 99,9 aynı el ürünüdür dedi ya. Daha ne yapmaları gerekir ispat emkek için. Zekeriya ÖZ görecek tabi o bu devletin Cumhuriyet Savcısı. Makalmlara işimize geldiği gib değil objektif bakalım lütfen. Bunu bir kardeş abi önerisi kabul edin. olur mu ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bütçe ile yorumlar için http://butce.wordpress.com/ linginde açıklayıcı bilgiler mevcut.
Binlerce mensubu bulunan bir kurumdan bahsediyoruz. Böyle bir kurumda çürük elma olmaması zaten imkansız. Elbetteki bu çürükler ayrıştırılıp en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır. Ferdi olarak yapılan kabahatler kurumlara mal edilmemelidir. TSK içerisinde bulunan, TSK nın adını kötü amaçlar için kullanan kişiler hakkında hemen soruşturma açılır ve suçlu görülenlerin (YAŞ kararlarını beklemeden) TSK ile ilişkisi en kısa zamanda kesilmektedir. Bunlar basına yansımadığı için bir çoğundan haberimiz olmaz. Değil TSK için, ülkenin çeşitli kurumlarında görev yapanların ayrıcalıklı olmalarını asla kabullenemem. Toplum nezninde ayrımcılık kadar kötü bir şey olamaz.
Benim annemin de başı bağlıdır ve GATA veya diğer askeri tesislere çok rahat bir şekilde girebilmektedir. Bana başı bağlı diye bir tane bile şehit-gazi ailesinin GATA'ya alınmadığını gösterebilirmisiniz. GATA'ya ve diğer askeri kurumlara başı bağlı bayanlar rahatlıkla girer, muayene ve tedavilerini olurlar, yanlız başörtüsü ile türbanı aynı kefeye koymayalım. Ben şahsım adına bu ülkede irticanın olduğuna inananlardanım. Ama irtica tehlikelimidir tehlikesizmidir o konu farklı bir şeydir. Değil bu konuda başka konularda da karşıt görüşte olanlar olumsuz, aynı görüşte olanlar olumlu çizgiyi savunurlar ki bundan daha doğal bir şey de olamaz. Ben şimdiye kadar camisi olmayan, mesciti olmayan büyük bir askeri birlik görmedim. Her namaz kılan, oruç tutan kısacası dini vecibelerini yerine getiren askeri personel için irticai faaliyet yapıyor denip ordudan atılsaydı inan orduda çok büyük bir kadro açığı oluşurdu. Herkes düşüncelerinde, eleştirilerinde özgürdür. Medeni bir toplumda yaşıyoruz. Düşünen, yorumlayan bireyler olarak fikirlerimizi açıkca söylemeliyiz, benim karşıt görüşümü savunuyor diye kişileri dışlamamalıyız, ortaya attığımız veya önerdiğim fikirler gerçekleri yansıtmalı, eğitici, bilgilendirici olmalı, başkalarından duyduklarımıza hemen inanmayıp olayları iyi özümlemeliyiz. Herkesin sempati duyduğu konular olduğu gibi hoşuna gitmeyen konular da olabilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kemal bey size cevap yazdığım sizin bir tarafta benim bir tarafta olduğum şekli ile algılanmasın lütfen. Aynı tarafta olmadığımız şeklinde de algılanamayacağı gibi. Siz kendinizi ordu yu sabvunuyor, cevap yazanlarda sorduyu karalıyor gibi algılama yaratmayalım lütfen. hUKUTA İSPAT EDİLEMEYEN DEMİŞSİNİZ. aDLİ tIP kURUMU % 99,9 aynı el ürünüdür dedi ya. Daha ne yapmaları gerekir ispat emkek için. Zekeriya ÖZ görecek tabi o bu devletin Cumhuriyet Savcısı. Makalmlara işimize geldiği gib değil objektif bakalım lütfen. Bunu bir kardeş abi önerisi kabul edin. olur mu ?
Adli tıp kurumu son günlerde sorunlarla boğuşmaya başladı. Güvenirliği konusunda halkın kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Tecavüze uğrayan küçük çocuklar, cinayete kurban giden kişiler için düzenlediği raporlar çelişkiler yaratınca halkın gözünde değer kaybetti. O nedenle ben kişisel olarak adli tıp kurumuna eskisi kadar güvenemiyorum. (Devletimim en önemli kurumlarından bir olan bu kuruma güvenmeyi o kadar çok istiyorumki)

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adli tıp kurumu son günlerde sorunlarla boğuşmaya başladı. Güvenirliği konusunda halkın kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Tecavüze uğrayan küçük çocuklar, cinayete kurban giden kişiler için düzenlediği raporlar çelişkiler yaratınca halkın gözünde değer kaybetti. O nedenle ben kişisel olarak adli tıp kurumuna eskisi kadar güvenemiyorum. (Devletimim en önemli kurumlarından bir olan bu kuruma güvenmeyi o kadar çok istiyorumki)

ya ne ilginç değil mi savaş abi. tamda ıslak imza örneği oraya gitmeden ve karar verilmeden halkın gözünde değer kaybetti. Tam da zamanıydı. Buı tesadüf mü sizce. Bence değil. Ayrıca hani her kurumda hata yapılıyordu. Burda çaluışanlar da insan sonuçta. Bence assıl sorum millet oloarak olaylara maalesef (kendimde kesnlikle dahil) objektif bakamıyoruz abi. bizim için beir şey olay kişi kurum ya dosdoğtu ya da epeğri. ortası maalesef yok bizim açımızdan. Bence asıl sorun bu. Eğriye eğri doğruya doğru diyememiz. Biri ordu mensubu hakkında "yanlış yaptı" deyince herkes "oooo ırduya küfretti. ordu düşmanı buınlar" diye veryansın ediyor. Hata gerçekten hata mıdır değilse neden söylenmiştir. kimse zahmet edip bunları düşünmüyor.