anti friz koymadım arabaya don cıktı sorun olur mu?

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni araçlarda fabrika çıkışı antifriz zaten var. her arabada vardır. azalması işe şöyle olur. aracınız hararet yapınca üzerine (saf su ilave edin kireçsiz olmalı) ilave edilen su antifriz oranını düşürür. bu nedenle çok sıvı kaybı olmuşsa belli oranda antifriz ilave edilmelidir. radyatüre tamamen antifriz konmaz oranı kutu üzerinde yazar...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar su kabına bakınız.turuncu renkli sıvı ile dolu ise (paraflu) bu zaten antifirizdir.sakın boşaltıp su yada antifiriz koymayın.paraflu en kaliteli (pahalı) soğutma sistemi sıvısıdır.bence şüphe ediyorsanız sanayide antifiriz derecesine baktırın ve ona göre eklme yada tamamen antifiriz doldurma işlmeini yapın.Ben yaz-kış antifiriz kullanıyorum.sadece yılda 1 yeniletiyorum.Antifiriz de ise temizleme özelliği fazla ve parçalara çözücü etkisi vermemesi açısından en güzeli Bp diyorum.

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın diyim araba yeni diye güvenmeyin antifrizine. ben aracı opal'den 0 km aldım ama adamlar antifriz koymamışlar. 5 ay sonra çıktı ortaya. siz bi yerde kontrol ettirin mutlaka antifrizini.