Bu araç sizce PERT olur mu? (Resimli)

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayramdan bir gün önce yaptığım kaza sonucu arabam bu duruma geldi; karşı taraf 8-8 suçlu bulundu (ben sigortalı - o sigorta+kaskolu), önümüzdeki perşembe (yarından sonra) exper gelirse araca bakılıp son durum belirlenecek, sizce bu araç pert olur mu? Araçta resimlerde görülemeyen; sağ kapının üstünden tavanda göçük var ve ön cam kırılmış, bir de eğilip baktım motora doğru motor yukarı kalkmış ve yamuk duruyor...Araç şuanda .......... sigortanın anlaşmalı tamircisinde...

Şimdi benim merak ettiklerim;
1.Bu araç pert olur mu...?
2. Pert olursa ne kadar alabilirim? (araç 96 Vectra B) (araç kazasız ve boyasızdı, temiz kategorisinde diyebilirim, km 161.000, zavoli LPG vardı, aydınlatmalı elcik, orta kol dayama vs. yapmıştım, 1 ay önce alınmış lastikler vs...)
3.Verilen tutar değerin altında olursa ne yapabilirim.?
4.Tamir olursa ben tamir olmasını istemiyorum, çünkü bu durumdan sonra araç sağlıklı olmayacaktır, böyle bir sonuç çıkarsa ne yapayım?

Neler olacak beni aydınlatırsanız sevinirim...

di-8ECO.jpg

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aracınız için yan sanayi parçalarının çok olduğunu göz önünde bulundurarak ve kaskolu değilsiniz maalesef pert olma ihtimali çok az. Zaten sol önden öncede darbeniz olduğu belli. o yüzden pert etmeye çalışın ama verdikleri rakamı yukarı çekmeye çalışacaksınız. Bu tip durumlarda pert çok az yapıyorlar. Yapsalarda yıpranmadan dolayı çok az para alıcaksınız.

Geçmiş olsun.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız için yan sanayi parçalarının çok olduğunu göz önünde bulundurarak ve kaskolu değilsiniz maalesef pert olma ihtimali çok az. Zaten sol önden öncede darbeniz olduğu belli. o yüzden pert etmeye çalışın ama verdikleri rakamı yukarı çekmeye çalışacaksınız. Bu tip durumlarda pert çok az yapıyorlar. Yapsalarda yıpranmadan dolayı çok az para alıcaksınız.

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, fakat tamircinin söylediği şasi kaymış durumda+ hava yastığı, ön takım vs......Bu durumda pert olur gibi geliyor bana, Ben de pert olsun istiyorum ama, pert olursa kaç gibi bir rakamla karşılaşacağım henüz onu bilmiyorum; 10 ile 14 arası mı yoksa 10'dan da mı az neler yapılabilir...???

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracınızın kasko değeri 10.600tl olması gerek. Masraf 4.500tl yi geçtiği an perttir. Ve şu durumda aracınız pert. (Sol tekeri arkada görüyorum) Yan, Çıkma parçalarla toplanmasına karşı çıkın, mahkemede görüşürüz deyin tehdit edin. Sakın çıkmalarla uğraşmayın. Eksper kıl ise, sizde aracın %100 perte çıkmasını istiyorsanız, aracı yetkili servise çektiriyorum deyip, çektirin. Bu araç yetkili serviste yapılırsa, kasko değerini dahi geçer.

Gittiğiniz yer, parça, işçilik listesi yapacak, bunları fiyatlandırcak, sigorta şirketine sunacak. Sigorta şirketi tamirhaneye bir teklif yapacak ve gittiğiniz yer bu rakamı kabul ederse, çıkma, yan sanayii aracınızı toplayacak. Kabul etmezse perte çıkacak. Yetkili servislerin anlaşması olması gerek. Anlaşması olmasa bile bu rakam karşılanamayacağından perte çıkar zaten.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aracınızın kasko değeri 10.600tl olması gerek. Masraf 4.500tl yi geçtiği an perttir. Ve şu durumda aracınız pert. (Sol tekeri arkada görüyorum) Yan, Çıkma parçalarla toplanmasına karşı çıkın, mahkemede görüşürüz deyin tehdit edin. Sakın çıkmalarla uğraşmayın. Eksper kıl ise, sizde aracın %100 perte çıkmasını istiyorsanız, aracı yetkili servise çektiriyorum deyip, çektirin. Bu araç yetkili serviste yapılırsa, kasko değerini dahi geçer.

Gittiğiniz yer, parça, işçilik listesi yapacak, bunları fiyatlandırcak, sigorta şirketine sunacak. Sigorta şirketi tamirhaneye bir teklif yapacak ve gittiğiniz yer bu rakamı kabul ederse, çıkma, yan sanayii aracınızı toplayacak. Kabul etmezse perte çıkacak. Yetkili servislerin anlaşması olması gerek. Anlaşması olmasa bile bu rakam karşılanamayacağından perte çıkar zaten.

Bende aynen katılıyourm ama pert olması zaten oarkadaşın aleyhine olucak, 10600 tl sigorta bedeli üzerinden 96 model araca yıptanmayıda düşerseniz alacağı para 9000 tl civarı olucaktır. Rakamı yukarı çekmeye çalışın.

Yan sanayi parçalar ile yaptırıyorlar bu tip araçları aman dikkat kabul etmeyin. O eksperler çok çakal dikkat işi bilen bir yakınınız varsa yanınızda olsun. Yoksa can yakarlar. Mahkeme tehdidi her zaman işe yaramayabilir.

tekrar geçmiş olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............ 10600 tl sigorta bedeli üzerinden 96 model araca yıptanmayıda düşerseniz alacağı para 9000 tl civarı olucaktır. Rakamı yukarı çekmeye çalışın....
Pert kararı çıkan bir araçtan neden yıpranma payı düşülecek orasını anlamadım, o zaman çalınıpta bulunamayan araçlar için ödeme yapılırken de yıpranma payı düşülmesi gerekmez mi? ;) Benim bildiğim kadarıyla hasarlı araçlara "0" parça takıldığı zamanlarda ödeme miktarından "kıymet kazanma" farkı düşülür.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Pert kararı çıkan bir araçtan neden yıpranma payı düşülecek orasını anlamadım, o zaman çalınıpta bulunamayan araçlar için ödeme yapılırken de yıpranma payı düşülmesi gerekmez mi? ;) Benim bildiğim kadarıyla hasarlı araçlara "0" parça takıldığı zamanlarda ödeme miktarından "kıymet kazanma" farkı düşülür.

Trafikte durum nasıl bilmiyorum ama kaskomda tüm klozlarım var değer kaybı diye ayrıca var, bu olay sıkça yaşanır, bundan dolayı mağdur olmamak için yaptırmıştım. 10.600tl alabileceğini sanmıyorum, şirket şartlar zorlanırsa maksimum 9.500tl ödeyecektir, tamamını alabilmek için hukuksal bir savaşa hazır olmak gerek.

Not: Geçen sene değeri 15.000 küsür Tl ydi. Bu belirlenirken kesinlikle mtv ye göre hesaplanıyor. Bu araç 1 sene de %50 değer kaybetti, komik...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Savaş bey mantık aramayın burası türkiye ben şahit oldugum olaylara göre yazdım maalesef sigorta şirketleri böyle maalesef 9000 tl teklif dahi etmeyecekler gerçekler böyle eğer tanıdıkları varsa arkadaşın şansı biraz olsun artar 9500 civari için

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum hiç yaptırmaya ugrasma cıkart perte 8-9 artık neyse al paranı git, böyle 2 aracımız kaza yaptı topladık dünya para ödedik sonuçta düzen tutmadı satarkende ölü fiyatına verdik, o yüzden zarar edeceksin ama neresinden dönersen kardır,

bu arada arabanda çok güzelmiş yazık olmuş:(

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun 10bin liradan fazlasını vermezler. aracın pert olması senin için dezavantaj bence...