Bu araç sizce PERT olur mu? (Resimli)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun.neresi olursa olsun bence pert kararı verilir bildiğim kadarıyla şasinin yamulduğunu tahmin edebiliyorum önden.bu arada 96 model bir aracın hava yastığını açması ilginç geldi demek ki açılıyormuş bir ara tartışılmıştı forumda

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok konuşmaya gerek yok airbagin patlamış o bile pert olmasına bence yeticek bir neden..
ben kasası sapa sağlam en ufak bir göcük bile olmayan sadece inceden kaportasında bariyere sürtmeden dolayı perte çıkmış araç biliyorum kaporta masrafı toplasan bir çekiçleme bir boyama idi yani bin tl bilemedin 2 bin tl araç neden perte çıkdı sürtme sırasında şöför ve yoldu artı olarak perde airbagler açılıyor.. sadece airbagleri toplamaya servis 15 bin tl para istedi araç perte çıkdı tertemiz en ufak ağır darbı olmayan araç perte çıkdı..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş bey mantık aramayın burası türkiye ben şahit oldugum olaylara göre yazdım maalesef sigorta şirketleri böyle maalesef 9000 tl teklif dahi etmeyecekler gerçekler böyle eğer tanıdıkları varsa arkadaşın şansı biraz olsun artar 9500 civari için
En sevmediğim cümle "burası Türkiye mantık aramayın" tanımlamasıdır. Burada yaşayanların çoğu, bu ülkeyi yönetenler, yönetenleri seçenler Türk'ler olduğuna göre demek ki biz Türk'ler mantıksız, menfaatci bir toplumuz. Ne kadar ilginç değil mi? Koskocaman bir imparatorluğu kaybeden Osmanlıya tek kötü laf söyletmeyiz, ama elimizde kalanı da son derece hor görürürüz.
Konuya gelirsek; Neden mantık aramayayım ki? Elimizde kapı gibi kasko sigortası var, bu belge iki tarafın karşılıklı yaptığı bir akid değilmidir? Anlaşmazlık halinde bu belge mahkemeye sunulmuyor mu? İlgili sigorta şirketine danışıp fikir almadan ulu orta böyle bir yorum yapmak paylaşımcılara yanlış bilgi vermeye girer. 30 yıldır bahsi geçen sigorta şirketi ile çalışıyorum, bir iki defa hasar işlemim oldu şimdiye kadar hiçbir zaman benimle masaya oturup pazarlık yapmadılar. Demekki o zaman adamına göre muamele yapıyorlar ;).

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bundan çok daha az hasarlı durumdaydı arkadaşın vectra.. geçen sene falandı galiba opel balkanda kaskodan tamir oldu.. 10 milyarın üstünde masrafı vardı diye hatırlıyorum, sadece klima hortumları falan dünyanın parasıymış, bu arada onun araç 2001 cdx

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız bu kzada karşı taraf 8/8 suçlu imiş yani zaten kasko bir şeyi ödemiycek karşı tarafın sigorta şirketi bütün hasarı karşılıycak 20 bin tl ye kadar dı galiba trafik sigortası ödüyor yada kaskon yapar karşı tarafın trafiğinden alır parasını bu durumda senin hasarsızlık indiriminde bozulmaz ayrıca kaskondan beş kuruş parada gitmez o açıdan düşünürsek aracın perte çıkmaz.. çünkü 20 bin tl lik bir hasarın yok gördüğüm kadarı ile..

zaten pert mecburi zorunlu bir şey değildir istenirse araç toplanırda ama kasko tahadüt ettiği kadar hasarı öder üstünü şahıs öder.. böyle bir olayda geldi başımıza arkadaşın bmw cabriosu vardı zamanında kaza yapdı perte çıkarıcakdı kasko istemedi bmw si amerikan nadir bulunan bmw lerdendi alman değil yani.. kaskoda tahaadüt ettiği kadar hasarı karşıladı gerisini arkadaş cebden ödedi.. ortalama o zamanın parası 2-3 bin tl cebden vermişdi bu zamanın belki 7-8 bin tl sine denk gelir..

Altını çiziyim burda 8 de 8 karşı taraf suçlu istenirse kasko hiç araya katılmadan kullanılmayada bilir. karşı tarafın trafiği yapmak zorunda..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafikte durum nasıl bilmiyorum ama kaskomda tüm klozlarım var değer kaybı diye ayrıca var, bu olay sıkça yaşanır, bundan dolayı mağdur olmamak için yaptırmıştım. 10.600tl alabileceğini sanmıyorum, şirket şartlar zorlanırsa maksimum 9.500tl ödeyecektir, tamamını alabilmek için hukuksal bir savaşa hazır olmak gerek.

Not: Geçen sene değeri 15.000 küsür Tl ydi. Bu belirlenirken kesinlikle mtv ye göre hesaplanıyor. Bu araç 1 sene de %50 değer kaybetti, komik...

Biz buna muhasebede "amortisman ve yıpranma payı" diyoruz... Tabiki araç pert olsa dahi sigorta şirketi km ve aracın durumuna göre değer belirler... :)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyuk gecmıs olsun 2 ay önce yapdıgım kazada benım astrada buna benzer onden darbe aldı bırde sol arka camurluk ve üstü gitti airbag acmasıyla beraber aracım pert oldu , buyuk ıhtımal sızın aracınızda pert e cıkacaktır aksi bı durumda önden şasi'si yamulmuş bır aracı gerı toplamak eskı randumanı vermez ayrıca tehlıke adleder... experınızle detaylı sekılde konusmanız fayda saglar ...

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun ,yazılanları okudumda şimdi mantıklı düşünmek gerek ortalama 8-9 bin tl para almak yerine aracı toplattırsan satarken ön kaput vede sol ön çamurluk değişti diyeceksin vede bi çok parça yenilenecek vede o aracı 12-13 civarı satabileceksin ayrıca pert kaydı olmayacak aracın , ancak pert olsun uğraşmayayım dersen verirler 8-9 lira para hadi güle güle bence aracını orjinal parçalarla toplat ( tabi senin elinde bişeyse ) ondan sonrada sat daha karlı çıkarsın ama iyi toplasınlarki alacak kişiye kadirlik olmasın
malum piyasayı biliyorsunuz komple boyalı bi çok parçası değişmiş vectra b ler bile şu anda 12 den aşağı değil 2500 cc leri var onlarıdan pek alan yok , Expere aracını toplatmaktan yana tavır sergilemeni öneririm tabi illa pert edecem derse senin için malesef dezavantaj olacaktır

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun ,yazılanları okudumda şimdi mantıklı düşünmek gerek ortalama 8-9 bin tl para almak yerine aracı toplattırsan satarken ön kaput vede sol ön çamurluk değişti diyeceksin vede bi çok parça yenilenecek vede o aracı 12-13 civarı satabileceksin ayrıca pert kaydı olmayacak aracın , ancak pert olsun uğraşmayayım dersen verirler 8-9 lira para hadi güle güle bence aracını orjinal parçalarla toplat ( tabi senin elinde bişeyse ) ondan sonrada sat daha karlı çıkarsın ama iyi toplasınlarki alacak kişiye kadirlik olmasın
malum piyasayı biliyorsunuz komple boyalı bi çok parçası değişmiş vectra b ler bile şu anda 12 den aşağı değil 2500 cc leri var onlarıdan pek alan yok , Expere aracını toplatmaktan yana tavır sergilemeni öneririm tabi illa pert edecem derse senin için malesef dezavantaj olacaktır

hocam experler aracı hep yansanayı ıle toplatıyor, orjınal parca kullandırmıyor mecbur kalmadıkca :(

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
evet yorumlar guzel... yol gosterici

Son düzenleme: