Aracınız Ne kadar yakıyor?

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba

benzin lambası düz yanıyorsa benzin azaldı , yanıp sönüyorsa net olmamakla beraber 30 km gibi bir yolun kaldı demek istikamet benzinci komutu anlamına geliyo

emrew

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coddy' Alıntı:
benzin lambası düz yanıyorsa benzin azaldı , yanıp sönüyorsa net olmamakla beraber 30 km gibi bir yolun kaldı demek istikamet benzinci komutu anlamına geliyo
yanıp sonelı cok oluyo ondan sonra 15 felan daha yaptık:eek:
bıse daha sorcambenzının az olması arabanın ılk calısmasını etkılermı yanı mars ılk calısmada almıyo bıraz zorlaman gerekıyo

cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL ASTRA 1.6I 16V NB NJOY yakıt tüketimi

arkadaşlar merhaba,

OPEL ASTRA 1.6I 16V NB NJOY araç satın almak üzereyim. aşağıda özellik listesi var gayet özellikli bir araç.
şehir içi 9.5lt/100km, şehir dışı 5.5lt/100km tüketim diyor. araba işinden pek anlamam benzinli bir araç için yakıt tüketimi nasıl ortamı yoksa ortanın üstü müdür?

deneyimi olanlar genel görüş bildirirse sevinirim.

ktarma ÖNDEN ÇEKİŞ Max. Hız (km/s) 188
Motor Hacmi (cc) 1.6 Yakıt Tük. (Şİ) (lt/100km) 9,5
Silindir Adedi 4 Yakıt Tük. (ŞD) (lt/100km) 5,5
Supap Adedi 16 Yakıt Deposu(lt) 52
Maximum Güç (HP/dd) 100 / 6000 Bagaj Hacmi (lt) 460
Maximum Tork (NM/dd) 150 / 3600 Yakıt Türü Kurşunsuz
0-100 Km. hızlanma (sn.) 12 Şanzıman Manuel
Lastik Ebadı
AKSESUARLAR

* 6 Hoparlör-6H
* Arka Kol Dayama - KD
* Direksiyondan K. Müzik Sistemi
* Elektronik Fren Basinç Dagilim
* Manuel
* Radyo Cd - RC
* Yolcu Hava Yastığı

* ABS Fren - ABS
* Çok fonksiyonlu Direksiyon-FD
* Elektrikli Arka Camlar - 2AEC
* Hidrolik Direksiyon - HD
* Manuel Klima - AC
* Sürücü Hava Yastığı
* Yükseklik Ayarlı

* Alüminyum Alaşım Jant -AJ
* Deri Direksiyon - DDi
* Elektrikli ve Isıtmalı Ayna -
* Immobilizer - IMM
* Ön Sis Farı-SF
* Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
* Yükseklik Ayarlı Direksiyon

demiray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba dostum aynısından bende bir tane var ve şehir içi ortalama 7,3 lt yakıyor yakıtı çok iyi fazla şehir dışına çıkmadım ama herhalde dediğin gibi 5,5 lt falan yakar ikinci el alacaksan servise mutlaka götür ilerde başın ağrımasın ne deyim şimdiden hayırlı olsun

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi kullanımı kişiye göre değişir. kesin bişey söylemenemez ama ben aynı araçla şehirlerarası(yaklaşık 600 km) 5.6 yı tutturdum :D

berkol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanıp sonelı cok oluyo ondan sonra 15 felan daha yaptık:eek:
bıse daha sorcambenzının az olması arabanın ılk calısmasını etkılermı yanı mars ılk calısmada almıyo bıraz zorlaman gerekıyo

kesinlikle depodaki benzinin az veya çok olmasıyla bi alakası olabileceğini sanmıyorum ama şöyle istisnai bi durum olabilir

suyun özkütlesi benzinden biraz daha ağır olduğu için içine su katılmış benzin depoya girdiğinde su dibe çöker

pomapnın bu suyu çekme ihtimali var ki bu kaputun altına düşecek olan bi kaç milyar demek lamba yandığında direk olarak benzinciye gitmeniz sağlıklı bi hareket olur...

eger benzın bıterse uzerıne benzın koysak calısırmı yoksa havası felan alın masımı gerekıyo

benzinli otomobillerde hava yapma durumu pek sözkonusu olmaz hatta hiç olmaz koyarsın benzini devam edersin ama dizel olsaydı uğraşacak çok işiniz var demekti... :)

saygılar....

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin biterse hava olayı olmaz. benzini koy devam et. tabi benzinin şehir dışında biterse istayona uzak bir noktada biterse işte o zaman yandınbence kırmızı direkt yandı ne kadar kgider diye denemeye kalk ma yanıltabilir.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ar kadaşlar böyle arba kullınılmaz inanınki.lamba direk yanıyor ve siz bunu üstüne arabayla hayla nasıl g,idecem derdindesiniz.böyle araçkullınırsanınz
işin sonu hiç iyi gözükmüyor.biraz daha titiz ve dikkatli olalım.k.i.b

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g 1.6i 16v enjoy var bizde açık söylemek gerekirse gaza ne kadar ve nası bastığınla alakalı arabanın yakısı kaç kere ankara çubuğa gittim geldim 7.5 in aşağısına düştüğünü görmedim sürüş olarak çok keyifli bi araça bence çekişi iyi kasası sağlam şekil olarak hoş bi araç ses sistemi çok hoş onu söyleyeyim orjinal bi ses sistemine göre çok iyi bence bizimkinde 230 kadran var en son 225 i gördük arabayla denenirse kadranın sonu nu da görür rahatlıkla virajlarda çok iddialı bi araç bence çok süper yol tutuyo sınıfına göre bence al derim hiç düşünmeden ama tabiki servise iyice baktır elinde patlamasın sonra

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani bencede ne gerek var:)hem benizn ibresi oynar ki bazen yokuuş aşağı bırakırsın lamba bile söner yokuş yukarı kalırsın bakmışın arabana çalışmıo.hiç gerek yoq böle denemelere :)yazık benzinin en altında kalan pası vs şeyleri benzin filtresine gönderme bence:)