Aracınız Ne kadar yakıyor?

nitro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 yakıt

1.3 cdti enjoy SP aldım araba 1100 kmde şuan iki depo 17 ykrş yakıyor şuan ne zaman azalacak bu meret.Birde ben opet alıyorum ama sizin tavsiyeniz diğer eurodizellerin bi farkı varmı.Bide bu arabada rodaj süresi yokmu bana 15binde gel dediler.

corsacı05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bi corsa var 1,4 16v 100 yıl otomatik şehir içi 325 ykrş yakıyo cip alsam dahamı iyi ederdim acaba ne dersiniz. değiştimediğim yeri kalmadı servis motorun çok iyi olduğunu fakat yakıtın çok fazla olduğunu söylediler. fekatttt ben araştırmak zorunda kaldım ve araştırdım bunun sebebini buldum
sebep: enjeksiyon benzin besleme okuyucusu arızalı çıktı buda tech 2 cihazlarında felan görülmüyo böyle bir arızayı vermiyo o yüzden iyi bi usta bulmak lazım servislere güvenmeyin para düşmanları sadece eğer arabanız çok yakıyosa bunun bir kaç sebebi olabilir
1 EGR VALFİ
2 HAVA FİLTRE BUJİ V.S
3 LAMBDA SONDASI
4 ENJEKSİYONDA BULUNAN BENZİN BESLEME OKUYUCU ( TAM ADINI HATIRLAYAMADIM )
diyecem şu durki kendi ustanız kendiniz olun kimseye güvenmeyin arabanın değiştirmedik yerini bırakmadılar. ( çok para gitti çooooook )
saygılar sunar gözlerinizden öpüyorum hepinizi. ( ula nerden aldık bu opeli yaa canım 'safrane' m....

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
volkanx' Alıntı:
yani devirliden kastın 4000 üzeriyse devamlı olarak 150-160 normal ama 3000 civarından vites değiştiriyorsan fazlada dur kalk yapmıyorsan 140 dan fazla yakmaması lazım,en sağlıklı çözüm lpg nin beyini laptop a bağlat oradaki ekranda giren ve çıkan gaz değerleri var orda bi sorun yoksa normaldir zaten söylerler ama montaj yaptırdığın yere gitki extradan para verme o laptop a bağlatma olayına...
İlgine çok teşekkür ederim senden başka soruma cevap veren olmamış !!!:(
Son bi ay içinde 3 kez laptop la ayar yapıldı ama her seferinde usta ''tamam biraz daha kıstım şimdi daha az yakar'' demesine rağmen fazla da bişey değişmedi aslında.İşin garip tarafı bikaç ay önce ş.içi 130-140 ; ş.arası 110 ykr civarı yakan aracım (lpg nin fiyatı o zaman da aynıydı,hatta şimdi biraz ucuzladı) son zamanlarda neden fazla yakmaya başladı anlamıyorum.Özellikle aracım 30.000 km bakımına girdikten sonra daha fazla yakmaya başladı.:eek: Lpg taktırdığım yerdeki usta aracın ecu sundan fazla yakıyo olabilir deyip topu servise attı.Ben de aracımı servise götürdüm.Tech 2 ye bağlayıp kontrol ettik ama bi problem çıkmadı.:good:
Ben anlamadım bu nasıl bi iştir yaaa !?. :mad:

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt hesabım

Arkadaşlar,yakıt göstergesinde yarım depoyla çeyrek arası yapılan kilometreyi 4 ile çarparsam bir depo ile kaç km yaptığımı yaklaşık olarak bulurmuyum??:)
Bu sağlıklı olr mu? araç sürekli şehir içi trafikte,,yani bir şehir içi bir şehir dışı değil...ya da bu hesap beni yanıltırmı?* ya da ....ya da benim matematiğim çok mu zayıf??:D