astra 1.3 sabahları zor çalişmaya başladı

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar motor ısıtma bujilerinin ısıtmış olduğunu gösterge lambası söndüğünde anlıyorsunuz deyilmi? ondan sonra marşa basıyorsunuzdur.Ama ben ışıktan sonra termostattan gelen bir tık sesinden sonra marşa basıyorum. Sanırım bu daha sağlıklı. Bu gün sabah -2 di sıçaklık tek marşta ldı.

Aküyü yeni değiştirdim. Mutlu akü aldım. Orjinal aküm 6 yıl gitti 60 amperdi. Corsa için Mutlu aküden 66 amper akü yuvasına oluyor. Hem 6 amper daha fazla.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 kıştır 1 kez bile teklemedi po den şaşmayın ayrıca kızdırma işinide 3-5 kez yapın derim ben.Zaten hava soğuk olunca kızdırma lambası uzun süreli yanıyor.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende duydum bu sıkıntıyı cdti astrada ama benim cdti corsa da sorun yok -18,20 de çalıştırdığımı hatırlıyom tek marşta ama 2 yada 3 defa marş yapmadan kontağı açıp kapamada fayda war dizel arabalarda kızdırma bujisi war o bujinin ısınmazı gerekir ateşlemeden önce .bide mazot benine göre donma noktası daha düşüktür, yani daha çabuk donar,ayrıca mazot benzine göre daha az akışkandır, son olarak kılın eurodizel yakıt kullanın ...

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzınlıde sorun cıkaran arkadaslar benzını aldıkları yerı degıstırsınler ben shellden alıodum sabahları ıkı seferde calısıodum opete gectım ılk seferde calısıo sımdı

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
araçların birde gaz kelebek boğazlarını temizleyelim.sen tuzladaysan erpaşa gelirsin.bi kontrol edelim.
eyvallah abi. izmit ekcan sahıbı babamın amcasının oğlu devamlı orda yapılı işlemler ( gerçi bi faydasını görmedim ama )
eğer düzelmesse yanındayım abi.

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GURBAA' Alıntı:
Benim arabam lpg li ama ilk çalışması benzinle.Bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.Tek seferde çalışıyor.Soruna gelince; benim bildiğim kadarıyla abs lambasının sönmesini beklemek en sağlıklısıymış.Ben de elin yalancısıyım.Neden dersen çok düşük ihtimalle de olsa abs lambası sönemeden marşa bastığında abs devre dışı kalabiliyormuş olası kazalarda.Belki de benim gözümü korkutmak için söylenmiştir bilemiyorum.Gene de işi sağlama almakta yarar var.

Teşekkür ederim walla....:) Onca insan var burda sen fikir beyan ettin sadece.Ellerin dert görmesin....Işığı bekliyelim en iyisi.....

GURBAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALBATROS_09' Alıntı:
Teşekkür ederim walla....:) Onca insan var burda sen fikir beyan ettin sadece.Ellerin dert görmesin....Işığı bekliyelim en iyisi.....

;) Ne demiş atalarımız "Eşeğini sağlam kazıpa bağla"
Lafı bile olmaz.Ne için burdayız....:good:

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutluhan83' Alıntı:
bide mazot benine göre donma noktası daha düşüktür, yani daha çabuk donar,ayrıca mazot benzine göre daha az akışkandır, son olarak kılın eurodizel yakıt kullanın ...
Biliyorum uyuzluk yapıyorum ama dizelin donma noktası daha yüksektir
Örn: Benzin -30, Dizel -10
-10>-30
Böyle bi bilgi işte:)

iherdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende opel zafira dti aldım yeni bir hafta oldu ama sabah soguk havalarda cok zor calısıyor. ozel servise götürdüm enjektöt ve pompalarını kontrol ettir dediler sakaryadayım bu bolgede bakan servısler varmı yardımcı olursanız sevınırım olmazsa bursaya veya ızmıte goturecem

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benimde öyle bi sorunum vardı bildiğiniz gibi e mail le götürdüğüm mesaj attım ve cevap geldi 2 hafta sonra arayıp arabanızı getirin dediler ve marş motorunda sorun olduğunu söyleyip değiştirdiler.Ve artık araba sabahları benzinliymiş gibi çalışıyo şu an çok memnunum sıkılan arkadaşların bunu yetkiliye söylemesini tavsiye ederim