Bijon Anahtarımı Kırdım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener sorma ya sökemedim yeminle bu makine ile sıkılmasından dolayı resmen bujonların anası belleniyor.Ya değilse bu kadar zorlamaya tekerin kopması lazım :D

Vallahi yorumlara güvenerek verdim bakalım ürünün siparişini. Hayırlısı eğer oda kırılır yada eğilir ise yapacak bir şey yok. Bijonları aslında sıkarken biraz kuvvet uygulanması yeter ama imansız makine hayvan gibi sıkıyor arkadaş sök söke bilir isen. Yeminle bugün 1 metre boru ile zor söktüm. Düşünün artık gerisiniz siz.

abi sıkma sıktırma o kadar... sonra porya bijon tornacı bir sürü uğraş cıkar başına... ayrıca o akıllı lastikçiler yada tabancayla sıkan tamirciler tek bijona hayvan gibi abanıp fren diskini poryayı bile yamultuyorlar... adamlar boşuna dememiş bijonları karşılıklı ve azar azar sıkın diye....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kendim özene bezene sıktım... şimdi sökerken o kadar zorlanınca aklıma da ulan yoksa az mı sıktım diye gelmedi değil yeminle. Umarım bir sorun çıkarmaz bana. Giderken gevşeme filan gibi.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el ile yeterince sıkınca bi sıkıntı olmaz abi. hava makinesi ile gereksiz bi sıkma girişiminde ustalar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
el ile yeterince sıkınca bi sıkıntı olmaz abi. hava makinesi ile gereksiz bi sıkma girişiminde ustalar.

İnşallah başıma iş çıkarmam sıktım bakalım ;) bundan sonra da zaten kendim söker takarım da ilk söküm çok zorladı beni. Umarım bu aldığım ürün de işime yarar da başıma bela olmaz.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah başıma iş çıkarmam sıktım bakalım ;) bundan sonra da zaten kendim söker takarım da ilk söküm çok zorladı beni. Umarım bu aldığım ürün de işime yarar da başıma bela olmaz.

bi kaç gün kullandıktan sonra sıkılıklarını tekrar kontrol et abi. kolay kolay gevşemezler de sen yinede kontrol et soru işareti kalmasın kafanda..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bi kaç gün kullandıktan sonra sıkılıklarını tekrar kontrol et abi. kolay kolay gevşemezler de sen yinede kontrol et soru işareti kalmasın kafanda..

Eyvallah gelsin bakalım bizim anahtarda bir kontrol ederim inşallah. Bundan sonra bu konu da daha hassas olacağım o kesin.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Abi bijonları sıkmadan önce azbişey gresleyi sıkman en iyisi pastan kaynamıyor benim bir tanesi kaynamıştı makine sökemedi iki kişi abanarak zor sökmüştük

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bijonları sıkmadan önce azbişey gresleyi sıkman en iyisi pastan kaynamıyor benim bir tanesi kaynamıştı makine sökemedi iki kişi abanarak zor sökmüştük

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aslında aklıma gelmedi değil sentetik sıvı gres aldım. Aracın bazı yerlerini yağlamak için malum kış geliyor dedim ulan şunları da bir yağlayayım. Sonra dedim yaw bu kezde kendi başına sökülmesin yemedi yani :p

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslında aklıma gelmedi değil sentetik sıvı gres aldım. Aracın bazı yerlerini yağlamak için malum kış geliyor dedim ulan şunları da bir yağlayayım. Sonra dedim yaw bu kezde kendi başına sökülmesin yemedi yani :p

abi be yaz basşında yazlıkları takarken yaptım hala sökülmediler ki elle sıktım üzerine falanda çıkmadım anahtarın:)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araçtaki her civatanın olduğu gibi bijonların da torku var,

ve genelde bu tork 30cm'lik bir uzaklıkta 40-50kg'a tekabül ediyor, zamanında hesaplamıştım. Yani ortalama bir bijon anahtarı'nın ucuna ortalama ağırlıkta biriyseniz biraz ağırlığınızı verdiğinizde tam oluyor ;)