EKO 66 Tasarruf Cihazı

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya işe yarayabilir ama anormal bi fiyat kaç yılda telafi etcem ben bunu

adam kendini vatan millete islam alemine hayırlı bi iş yaptırmıs gibi gösteriyo ama bu kişleri soyuyuo bence

okadar para etmez ne malzeme var altın olsa 1500 lira tutmaz o paraya lpg takılır çok rahat

300 lira bile vermem 200 ün altında olsa düşünürüm

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür konular suistimale açık olan konulardır. Ben böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Kopyasının mümkün olmadığı gibi iddialı bir laf etmiş ki ! bir makinanın kopyalanması günümüzde çok da zor bir şey değil. Adam şunu sağlamaya çalışıyor her halde benim ürünümü alın kopyaları işe yaramaz. parayı ben kazanayım..

Kadet-d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makineyi açıldıgı an infilak oluyormuş :) dini yaklaşımlar benimde hoşuma gitmedi pek ama harbi harbi gercekse cok güzel bişey denemeden yorum yapmakta yanlış aslında artı şunuda ii kavrayın EKO66 bi mıhnatıs deil...Sizin mıhnatıs dediğiniz EKOYAK denilen biişeyaramayan alet :) bu arada arabama neden lpg takıp motorumun performansını bozuyum ha sıralı ha sırasız lpg...Sonuçta lpg motoru bozuo cıkarıldıgında artık araba eskisi gibi orjinal olmuo...Bu alet gerçektende denildiği gibiyseki şayet ben inanıyorum ozaman cok ii olur :)

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
mıknatıslar herzaman ıse yarıyor arkadasım merak etme ancak bu yazıldıgı boyutlarda yakıt tasarufu saglamaz
bu fıyata zaten ımkansız

arek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende bu eko66 nın mucıdının dedıgı gıbı bı mıknatıslı alet var tek bakanlık onayı olan alet benım arkım satıyodu denemek ıstedım ve taktırdım acıksa sölemek gerekırse aracın bılgısayırı acık ve net olarak fark koydu ortaya 10/100 ken yakıt mıktarım taktırdıktan sora 8,3/100 ıle 8,9/100 arasına dustu ben acıkcası bu memlekette benzıne verılen paraya acıyorum 3 bucuk mılyon oldu her depoda 10 km bıle fark etse bıseydır kı benım tktırdıgım fıyat bunun yanıda cerez kalır :D

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eko66 için ben de iyi bir önyargıya sahip hale geldim. Yerli olması vs güzel şeyler ama ben herşeyden önce aracın benzin sisteminde bir tasarruf sunulması çok güzel. Ben de lpg taktırmaya niyetlendim, halen de düşünüyorum ancak bu eko66 denen cihaz yüzde 15-30 arası tasarruf saglıyorsa iyidir diyorum. LPGli araçların sorunu kısa vadede degilse bile uzun vadede muhakkak ortaya cıkıyor. LPG taktırmış arkadaşlar yazıyor, çekiş düşmedi, yakıt yüzde50 düştü, hiçbi sorun yok diyorlar, öyledir de inanıyorum, ama yok bobindi, yok egr idi, yok enjektördü, kabaca bircok parcada arıza cıkabiliyor. Bütün bunların yanında yaklaşık 600 ytl ye bu cihazı (1.6 araç için)mı taktırırsınız, yoksa 1600 ytl verip lpg kiti mi? LPG kitinin arac bagaj hacmi acısından da büyük dezavantajı var malum. Kaldıki lpg montajı yapan yerin de cok önemi var.İi bir usta degilse paranızı çöpe atmaktan başka bişey degil. Yani daha kurulum aşamasında lpg cok teferruatlı.Tabia rtı ruhsat masrafları da cabası, muayene vs. Şimdi özetlemek gerekirse bu cihazın calısma prensibi de cok basit ve yakıt hortumunda bir ara aparat olarak monte edilip sürmeye dvam.Ne muayene ne de baska birsey geerkiyor.Kabaca maliyet hesabı ise;

LPG kit artı ruhsat = 1100(atiker)/1600(brc) +200 ruhsat= 1300~1800 ytl
LPG tasarruf oranı %35-45

Eko66 = 1.6 arac icin 500+kdv= 590 ytl
Eko66 Tasarruf oranı %15-30

Maliyet cıkartma hesabı (Kendi aracım icin)

Benzinli aracım ş.içi km de 28 kuruş yakıyor
LPG ile 28x0.40(ortalama)= 11.2 kuruş
1800/0.112=16,5bin km de
1300/0.112=11,5bin km de

Eko66 ile 28x0.225(ortalama)=6.3 kuruş
590/0.063=9,5 bin km de

parasını cıkartmış olursunuz.

Nacizane görüşüm, eger bir aracı 3-5 sene binmek niyetinde iseniz bu iki çözümden biri mutlaka düşünülmeli, orası kesin.
LPGde de onca yol gidildikten sonra tasarruf edilmeye başlanıyor. Şİmdi burda reklam gibi görünsede, eko66 memnun kalmazsan paranı geri iade ediyor.Acaba hangi lpg ci bunu yapar sizce, şu anda peynir ekmek gibi satılıp takılan kitler acaba ne akdar iyi monte ediliyor.Ben çok şüpheliyim bu konuda...
Aslında en kötüsü de işini bilmeden yapan işyerlerinin bizde bu intibaya sebep olması. Eğitimsiz kişiler, marketten mal alıp satmak gibi bakıyolar, onu şuraya bunu buraya deyip takıyolar ve kafa çalışmadıgı icin de bir sürü sorun.oNLAR ACISINDAN sorun yoktur tabi, para hesaba gecmiştir ve sen yoluna ben yoluma....İyi işçilik yapan yerler de var, onları tenzih ederim ama zaten tasarruf etmek amacıyla yapılan bu olayda, biri digerine göre 100-200 fazla fiyat verince cinlerim tepeme cıkıyor.Ben 1000 ytlye de taksitle atikerci buldum(dikkat ederseniz brc hic demiyorum cünkü arada ucurum var) AMA İCİN rahat olur mu?Ucuz etin tiridi yenir mi?Biz bile bile lades demeye calısıyoruz yani...Neyse fazla yazdım...

Ben kaba bir hesap yaptım....Bugün ankaradaki bayiye ugramayı düşünüyorum.Kimbilir belki de taktırıp gelirim, ama en azında bilgi alıcam..

Alternatif çözümler için araştırmaya devam

Son düzenleme:

ds180

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ceyhun Kardeş Bayiye Uğradiktan Sonraki Izlenimlerini De Yazarsan Seviniriz.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fiyatlarla bence halkın hizmeti falan sunma muhabetti çok yalan olmuş, 2000 de 2 katı 2500 de 3 kat fiyat farkı bence bariz kar amaçlı çalışıyo amcam :) bosch yeni dizeller için özel bi enjektör gelişimi için milyonlarca euro harcıyodu en son ve bu %10-15 tasarruf içindi, demek ki bosch boşu boşuna uğraşıyo alsın bu amcamdan bunu %25-35 tasarruf, ne gerek var o kadar ar-ge ye. bana çok inandırıcı gelmedi açıkcası

Son düzenleme:

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eko66 için ben de iyi bir önyargıya sahip hale geldim. Yerli olması vs güzel şeyler ama ben herşeyden önce aracın benzin sisteminde bir tasarruf sunulması çok güzel. Ben de lpg taktırmaya niyetlendim, halen de düşünüyorum ancak bu eko66 denen cihaz yüzde 15-30 arası tasarruf saglıyorsa iyidir diyorum. LPGli araçların sorunu kısa vadede degilse bile uzun vadede muhakkak ortaya cıkıyor. LPG taktırmış arkadaşlar yazıyor, çekiş düşmedi, yakıt yüzde50 düştü, hiçbi sorun yok diyorlar, öyledir de inanıyorum, ama yok bobindi, yok egr idi, yok enjektördü, kabaca bircok parcada arıza cıkabiliyor. Bütün bunların yanında yaklaşık 600 ytl ye bu cihazı (1.6 araç için)mı taktırırsınız, yoksa 1600 ytl verip lpg kiti mi? LPG kitinin arac bagaj hacmi acısından da büyük dezavantajı var malum. Kaldıki lpg montajı yapan yerin de cok önemi var.İi bir usta degilse paranızı çöpe atmaktan başka bişey degil. Yani daha kurulum aşamasında lpg cok teferruatlı.Tabia rtı ruhsat masrafları da cabası, muayene vs. Şimdi özetlemek gerekirse bu cihazın calısma prensibi de cok basit ve yakıt hortumunda bir ara aparat olarak monte edilip sürmeye dvam.Ne muayene ne de baska birsey geerkiyor.Kabaca maliyet hesabı ise;

LPG kit artı ruhsat = 1100(atiker)/1600(brc) +200 ruhsat= 1300~1800 ytl
LPG tasarruf oranı %35-45

Eko66 = 1.6 arac icin 500+kdv= 590 ytl
Eko66 Tasarruf oranı %15-30

Maliyet cıkartma hesabı (Kendi aracım icin)

Benzinli aracım ş.içi km de 28 kuruş yakıyor
LPG ile 28x0.40(ortalama)= 11.2 kuruş
1800/0.112=16,5bin km de
1300/0.112=11,5bin km de

Eko66 ile 28x0.225(ortalama)=6.3 kuruş
590/0.063=9,5 bin km de

parasını cıkartmış olursunuz.

Nacizane görüşüm, eger bir aracı 3-5 sene binmek niyetinde iseniz bu iki çözümden biri mutlaka düşünülmeli, orası kesin.
LPGde de onca yol gidildikten sonra tasarruf edilmeye başlanıyor. Şİmdi burda reklam gibi görünsede, eko66 memnun kalmazsan paranı geri iade ediyor.Acaba hangi lpg ci bunu yapar sizce, şu anda peynir ekmek gibi satılıp takılan kitler acaba ne akdar iyi monte ediliyor.Ben çok şüpheliyim bu konuda...
Aslında en kötüsü de işini bilmeden yapan işyerlerinin bizde bu intibaya sebep olması. Eğitimsiz kişiler, marketten mal alıp satmak gibi bakıyolar, onu şuraya bunu buraya deyip takıyolar ve kafa çalışmadıgı icin de bir sürü sorun.oNLAR ACISINDAN sorun yoktur tabi, para hesaba gecmiştir ve sen yoluna ben yoluma....İyi işçilik yapan yerler de var, onları tenzih ederim ama zaten tasarruf etmek amacıyla yapılan bu olayda, biri digerine göre 100-200 fazla fiyat verince cinlerim tepeme cıkıyor.Ben 1000 ytlye de taksitle atikerci buldum(dikkat ederseniz brc hic demiyorum cünkü arada ucurum var) AMA İCİN rahat olur mu?Ucuz etin tiridi yenir mi?Biz bile bile lades demeye calısıyoruz yani...Neyse fazla yazdım...

Ben kaba bir hesap yaptım....Bugün ankaradaki bayiye ugramayı düşünüyorum.Kimbilir belki de taktırıp gelirim, ama en azında bilgi alıcam..

Alternatif çözümler için araştırmaya devam
ceyhun izlenimlerini bekliyorum

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fiyatlarla bence halkın hizmeti falan sunma muhabetti çok yalan olmuş, 2000 de 2 katı 2500 de 3 kat fiyat farkı bence bariz kar amaçlı çalışıyo amcam :) bosch yeni dizeller için özel bi enjektör gelişimi için milyonlarca euro harcıyodu en son ve bu %10-15 tasarruf içindi, demek ki bosch boşu boşuna uğraşıyo alsın bu amcamdan bunu %25-35 tasarruf, ne gerek var o kadar ar-ge ye. bana çok inandırıcı gelmedi açıkcası

olurmu yahu?? memleketimizden biri dahiyane bir buluş yapmış. veriyorsun parayı, accayip az yakıyor, çekiş artıyor, motor ömrü uzuyor vs vs vs bilimsel dergilerde yayınlanıp büyük ses getirmiş bir çalışma. enerji tasarrufunda çığır açma olasılığı yüzünden nobele bile aday olur bunlar. :kop: :kop: :kop: :kop:
şaka bi yana, her kelimesine katılıyorum. amaç belli. ucuza satsa, 100 liraya bile satsa deli para kazanır adamlar. bizim millette sorgulama olayı yok çünkü. deneme olayı var.