lastiklere Nitrojen

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik yönünden pek şansım yoktu bir aralar :) Tabi silikon işin şakası ama alternatifler düşünmedim değil. Bir de köy yerindeyiz ha diyince tamir de ettiremiyorduk. Ama şimdilik sorun yok şükür...

Ciddi sandım ne yalan söyleyim :).Lastiklere böyle bir uygulama yapıp lastiği kurtarayım derken hem canınızı hemde aracı mahvederdiniz.İnşallah uzun süre sorunsuz kullanırsınız...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ciddi sandım ne yalan söyleyim :).Lastiklere böyle bir uygulama yapıp lastiği kurtarayım derken hem canınızı hemde aracı mahvederdiniz.İnşallah uzun süre sorunsuz kullanırsınız...
İnşallah, sağolun...

Şahin arabamız vardı lastikler iki bir patlıyordu çividen telden, lastikler fena sayılmazdı ama yıpranmıştı artık. 5 lastik aldım yedekle beraber hepsi sıfır oldu. 3-4 ay binmeden arabayı sattık. Astra aldım, üzerinde turanza lastik geldi, durumuda iyiydi ama kaza yaptık onlar da öyle gitti. Vectra aldık ön iki lastiği yeniledim, 7 ay sonra kaza yaptık araç pert oldu... Ayrıca her aldığım araca sıfır akü taktım onlar da gitti. Ama hiç üzülmem, cana gelmesin, Allah esirgesin. Yerine konuyor sağlık olunca.

Şimdiki lastiklerim de iyi şükür. İnşallah sağ sağlim eskitiriz...:rolleyes:

mahmutmuratdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ar-kadaşlar oto lastiklerinin ömrünü belirleyen şey kauçuk oksitlenmesi denilen olaydır ilaçlarda olduğu gibi oto lastiklerinin de bir son kullanım tarihi vardır hava yerine nitrojen basılarak lastiklerin zayıf noktası olan iç cidarlarına oksijen temasını önler ve ömrünü uzatırsınız hem hava gibi genleşmediği için her süratte hava basıncınız aynı kalır sırf bu sebeple uçak lastikleri nitrojen ile doldurulur hem konulan azot yani nitrojen %99 saflıktadır öyle havadaki %78 azot ile karıştırmayın

keyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nitrojen ile lastik ömrü artar artmaz ayrı konu ama lastik inmeleri neredeyse biter arkadaşlar. kesinlikle tavsiye ederim.

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her lastikçide bastırabilir miyiz peki nitrojeni? ve ne kadara mal olur?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her lastikçide bastırabilir miyiz peki nitrojeni? ve ne kadara mal olur?

.Pek çok lastikçide mevcut ama önerim bildik yerden şaşmamakta. 4 lastik için 10-20 tl arası ucret alıyorlardı, 4 adet yesil sibop kapagıda dahil

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.Pek çok lastikçide mevcut ama önerim bildik yerden şaşmamakta. 4 lastik için 10-20 tl arası ucret alıyorlardı, 4 adet yesil sibop kapagıda dahil

teşekkür ederim..
birde yeşil sibop olmak zorunda mı? benim sibop kapaklarım tavla zarı, onları değiştirmek istemem de..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim..
birde yeşil sibop olmak zorunda mı? benim sibop kapaklarım tavla zarı, onları değiştirmek istemem de..

Zorunluluk yok tabiki, ama yeşil sibop uyarıcı,yani lastikçi görünce lastiklerde hava yerine nitrojen oldugunu anlar, eksilmiş ise ona göre tamamlar, yoksa direkt havayı dayar :)