LPG yardım!

muyesy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışma

sayın kaan arslanlı;
size bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.
otomobilimde voltran sıralı sistem lpg takılı. ancak motor sogukken veya stop ettikten 20-30 dk sonra çalıştırınca ilk marşta çalışmıyor, ancak ikincide alıyor. şimdiye kadar servis, özel servis, motor ustası, elektrik ustası baktı ama sorunu bulamadı. bu durumun sebebi lpg beyni ile ilgili olabilir mi? benzin pompası ve diğer yakıt ve ateşleme sistemi elemanları çok iyi durumda.yaklaşık 6 aydır devam eden bir sorun. herşey çok iyi ama ilk marşta uzun süre basmak zorunda kaldığım halde nedense çalışmıyor. lpg sistemi ile bir ilgisi olabilir mi?
cevabınıza göre yeniden sorunu gidermek için yol izleyeceğim
teşekkürler.

selam benzin deponuzda her zaman yarım depo ye yakın yada daha fazla benzin olsun genelde lpg de çaılışan arabalarda benzin pompası başınçı karşılayamaz araba ilk çalıştırmada sorun yaratır. buda en az yarım dolu depo ile çözülür(başka bir sorun yoksa)

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konunun bir miktar benzin deposunda kalan yakıtla alakası var fakat tamamen buna bağlı değil.

konu çok teknik, kısaca değinmek gerekirse enjektör süreleriyle ilgili

İyi günler

selam benzin deponuzda her zaman yarım depo ye yakın yada daha fazla benzin olsun genelde lpg de çaılışan arabalarda benzin pompası başınçı karşılayamaz araba ilk çalıştırmada sorun yaratır. buda en az yarım dolu depo ile çözülür(başka bir sorun yoksa)

muyesy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses

O ses sıralı sistemlerde enjektörlerden gelir. Enjektörün sesli ya da sessiz olması kalitesiyle ilgilidir. Sesli enjektörler daha iyi enjektörler. Bosh marka enjektörlerde de bu sesi duyabilirdiniz. Aynı dizel araba sesi verirler. Arabanın yanına yaklaşmadıkça bu sesi duyamazsınız.. :good:

o ses bendede var fakat ilk önceleri yoktu sonra durup dururken başladı sistemde bir şey değiştirmedim

efe32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün astrama atiker taktırdım işçilikleri süper 1100 ytl başkent oto sanayi üstün otogaz (ARILI OTOGAZ) tavsiye

efe32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ederim sonucunu ayrıca yazarım şimdilik güzel

mete006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ben 2005 opel astra enjoj twinport aldim şimdi tüp taktırmayı düşünüyorum ecotec marka lpg sistemi onerdiler bilgi olan varmı teşekkürler

kameraci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımların için sagol laddıranzo nasıl opel servisleri onuda takıyor bende taktıracagımda araştırıyorum

ahneton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 vectra var atiker takılı takıldı takılalı aynı sorun var benzinde çok güzel ancak tüpte yalpalama yapıyor hemde çok şiddetli şuan benzinde biniyorum acaba nereden kaynaklanıyor yardımcı olur musunuz.