benzine gelen zamlarla ilgili

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hiiiç boşuna kendinizi üzmeyin çünkü vergi denilen şeyin büyük bir kızmı üretimden değil tüketimden sağlınıyo yani sen üretim yapıp bunu satıp para kazanmadığın için gidiyosun tüketim malzemesinin üzerinden vergi aliyosun böylece para geliyo. Petrol denizinin üstündede oturuyo olsak (-ki öyle bence) elmas madeninin üstünde de yatıyo olsak durum çok farketmez bence.
İhracatımız artmış ?!? ne satmışız çok merak ediyorum kime ne satmışız ne üretmişizde satmışız acaba kitlerden başka ?!?!?
Hadi diyelim biz özel otoya biniyoruz devlette diyki kardeşim sen zevkine biniyosun bende bu zevk için bindiğin otonun yakıtını pahalı satıyorum hadi eyvallah diyelim e bu çifçinin hali ne olacak , taşımacının hali ne olacak ticaret erbabının hali ne olacak , ticaret yapan üretim yapan insanların hali ne olacak amaaaan sende boşver nasıl olsa gemicikler rüzgar enerjisiyşe hareket ediyo.
Benim 1 fikrim var arabaların ortasına 1 direk çakıp yelken açalım rüzgar enerjisinin vergisi yok şu an tabi ruhsata işletirken kaç para dökeriz bilemem :)
Ankara'yı iyi bilirsin. Piyasada hususiden çok resmi araç gezer. Bir sürü sivil plakalı resmi araç yolları arşınlar durur. İçlerinde 1600 cc ve altında araç neredeyse yoktur.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
Asıl şimdi ayvayı yedik. Adamlar sürümden kazanacaklar.:kop: Bir nevi toplu katliam gibi.
savaş abi bi söz vardır
sürümden kazanıcam diyen sürüm sürüm sürünür
desene bizde öyle olacağız

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Güzel sözmüş. Allah sonumuzu hayretsin.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zenginin parası züğürtün çenesi

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Zam gelmiş izmir'de Kurşunsuz 2.97 yapmışlar yandık yandık benzinde bitiyor :(

Devlet uyanıklık yapıyor! ÖTV indi Millet Araç Alma kuyruğuna girdi. Ve Şimdi o alınmayan ÖTV oranını azda olsa Benzinden hissettirmeden çıkarıyorlar hey yavrum heyy milleti nasıl uyutacağını çok iyi biliyor bu hükümet

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu yeni gelen 10 kuruşluk zama ne demeli kimsenin sesi çıkmıyor görmedilermi diyecem ama imkansız görmeme şansı varmı ama bundan sonra artar gibi ya 3 lira oldu yine yahu tüpemi geçsek ne dersiniz?kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar sonuçta.:)

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Dolar düşüyor Petrolün Varil fiyatıda düşüyor gel gelelim zam yapılıyor bu ne saçma bir ekonomi düzeni. Millete önce ÖTV indir araba aldır sonra alınan arabaların yakıtlarına zam yap gelde sinir olma bu ülkede...

Yakıt demişken birde doğal gazda indirim uygulanacaktı sarktı nisanda sanırım geçerli olacak kış bitti millet kullandı zamlı zamlı yaz gelirken indirim dövermisin sövermisin...