Beyaz Kadran Mavi Isik Verirmi

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Kendin mi yaptın ampulleri değiştirme işini ? Usta mısın ? Ne kadara maloldu ???

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet tek tek söktüm

resim78sz6.jpg
resim77vw5.jpg
resim76jk1.jpg
resim75in0.jpg

(yeşil mavi ve kırmızı ledler kullandım resim ceple cektiğim için net değil.)parcaları gögsü parcalıyorsunuz söküp sonra paneli cıkarıyorsun arkasında vida ve tırnaklar var cıkartıyorsun kadranı söktüm kadranın ince bir plaka altında komple aynı boyda plastik bir parca var cam gibi ışık dağıtıcı olarak kullanaılmıs 4 bobin var kadranlar için devir ve km saatinki farklı benzin ve hararetinkine göre onları bile parcaladım bobinlerin içene gres sürdüm ledleri taktım tek tek hat cektim içine güzel olmadı söktüm 4 led lambayı taktım ışığı dağıtmadı ama toplu olarao tek yere vurduğu için güzel odaklanıyor cok parlak sonra osram almıstım bluue olanlardan onları taktım gayet güzel ışıttı ibre canımı sıktı bir türlü kırmızı yapamadım sonra toplayınca aklıma geldi ibrenin altı beyaz zaten ışıgı yansımayla aldıgı için ibrenin altını kırmızıya boyamak yeterli ama simdide kırmızı boya nerden bulcam ısıya dayanıklı pekde sart değil ama erimesin akmasın bozulmayacak kırmızı boyaya ihtiyacım var bulursam (önerilere açığım bu arada) tekrar sökecem gögsü biraz uzun iş en az yarım saat gögsü sökme ugrastırıyoa ızgaralar aydınlatma switci direksiyon altını sagını solunu .... söküyorsunuz ama değdi inanın ışıklar o kadar canlı ve renkli ki çok tatlı oldu ibreyide yapınca bitecek işlem .
maliyeti osramlar 7 ytl
ledler 1 ytllik güçlü olanlardan aldım 15 tanede o 20 ytl gçecmedi bileee
cok zaman harcadım ama hele switce ledleri takarken

iyide resimleri nasıl ekliycem...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Güzel de fotolardaki ışık net olarak gözükmüyo kırmızı gibi duruyo ???

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coddy' Alıntı:
(yeşil mavi ve kırmızı ledler kullandım resim ceple cektiğim için net değil.)parcaları gögsü parcalıyorsunuz söküp sonra paneli cıkarıyorsun arkasında vida ve tırnaklar var cıkartıyorsun kadranı söktüm kadranın ince bir plaka altında komple aynı boyda plastik bir parca var cam gibi ışık dağıtıcı olarak kullanaılmıs 4 bobin var kadranlar için devir ve km saatinki farklı benzin ve hararetinkine göre onları bile parcaladım bobinlerin içene gres sürdüm ledleri taktım tek tek hat cektim içine güzel olmadı söktüm 4 led lambayı taktım ışığı dağıtmadı ama toplu olarao tek yere vurduğu için güzel odaklanıyor cok parlak sonra osram almıstım bluue olanlardan onları taktım gayet güzel ışıttı ibre canımı sıktı bir türlü kırmızı yapamadım sonra toplayınca aklıma geldi ibrenin altı beyaz zaten ışıgı yansımayla aldıgı için ibrenin altını kırmızıya boyamak yeterli ama simdide kırmızı boya nerden bulcam ısıya dayanıklı pekde sart değil ama erimesin akmasın bozulmayacak kırmızı boyaya ihtiyacım var bulursam (önerilere açığım bu arada) tekrar sökecem gögsü biraz uzun iş en az yarım saat gögsü sökme ugrastırıyoa ızgaralar aydınlatma switci direksiyon altını sagını solunu .... söküyorsunuz ama değdi inanın ışıklar o kadar canlı ve renkli ki çok tatlı oldu ibreyide yapınca bitecek işlem .
maliyeti osramlar 7 ytl
ledler 1 ytllik güçlü olanlardan aldım 15 tanede o 20 ytl gçecmedi bileee
cok zaman harcadım ama hele switce ledleri takarken

iyide resimleri nasıl ekliycem...

EE BE GÜZEL KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK O KADAR UĞRAŞMIŞIN ÇOKTA GÜZEL BİR İŞ YAPMIŞIN , İNSAN BUNU ADIM ADIM FOTORAFLAMAZMI ŞÖYLE FOTORAFLARLA DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATMAZMI ? KIZDIM SANA . BUNDAN SONRAKİ İLK TADİLAT İŞİNDE BU KEZ FOTORAFLI ADIM ADIM ANLATIM BEKLİYORUZ. :alkis:

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
mtnplus' Alıntı:
EE BE GÜZEL KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK O KADAR UĞRAŞMIŞIN ÇOKTA GÜZEL BİR İŞ YAPMIŞIN , İNSAN BUNU ADIM ADIM FOTORAFLAMAZMI ŞÖYLE FOTORAFLARLA DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATMAZMI ? KIZDIM SANA . BUNDAN SONRAKİ İLK TADİLAT İŞİNDE BU KEZ FOTORAFLI ADIM ADIM ANLATIM BEKLİYORUZ. :alkis:
:rock :alkis: :good:

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok simdi ibreleri renklendirmek için sökecem o zaman kare kare fotograflarım

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim klimanın düğmesinin aydınlatması yanmıyor nasıl değştirebilrim.orjinali ile

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok zor bi işlem... ben yaptım orjinal ampullere hiç dokunmadan... sadece almanyadan gelen bi malzeme var onu kullanıyoruz... tüm aracın iş 150 ytl ye patlıyo...

diğer yöntemler ve olumsuzlukları

1-ampulleri cam boyası ile boyamak(zamanla ampulün ısısından boya yanıyo ve ampul işlevini yitiriyo)

2-renkli led kullanmak ( led nokta aydınlatma yaptığı için göstergenin bazı kısımları karanlık kalıyo

3-njoy kadranlarının arkası sarı boyalı olduğu için bizim getirdiğimiz malzeme ile sadece kırmızı yapmak mümkün(en sağlıklısı)

4-diğer modellerde her renk uygulanabilir...