Beyaz Kadran Mavi Isik Verirmi

Inferno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.oto-park.com
Selam,

Evet söz konusu kadran Innoparts'a ait. Opel'lere doğru düzgün bir tek o firma kadran üretiyo.

http://www.racing24.de/shop/index.php?wPath=206

Buradan aracınızı seçip ürünlere bakabilirsiniz. Ayrıca

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=55754#post55754

burada Tigra/Corsa B için örnek resimleri ve diğer bazı parçalar var.

Asıl önemli soruma gelirsek, ben de kendi arabama taktım ama ciddi bi sorunum var: ibreler. Bu kadranları takarken kadranın arkadaki ampulleri sökülür, ki arkadan ekstra ışık verip görüntüyü bozmasın diye. Gel gelelim o zaman ibreye hiç ışık vurmadığı için ibre gece hiç gözükmüyo. Bu sorunu halledebilmiş olan var mı?

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Inferno' Alıntı:
Selam,

Evet söz konusu kadran Innoparts'a ait. Opel'lere doğru düzgün bir tek o firma kadran üretiyo.

http://www.racing24.de/shop/index.php?wPath=206

Buradan aracınızı seçip ürünlere bakabilirsiniz. Ayrıca

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=55754#post55754

burada Tigra/Corsa B için örnek resimleri ve diğer bazı parçalar var.

Asıl önemli soruma gelirsek, ben de kendi arabama taktım ama ciddi bi sorunum var: ibreler. Bu kadranları takarken kadranın arkadaki ampulleri sökülür, ki arkadan ekstra ışık verip görüntüyü bozmasın diye. Gel gelelim o zaman ibreye hiç ışık vurmadığı için ibre gece hiç gözükmüyo. Bu sorunu halledebilmiş olan var mı?
abicim ibreleri sokemedim sokebilsem ona çözüm bulmak kolay düşündüğüm bi kac sey var mesale corsa c hurda bi kadrandan ibreleri alıp bizim corsa b nin kadrana takacam sorada ben telefon tamiri ile ugrasıorum telefonların küçük parlak ışıklı ledleri var onlardan alt kısmına bi tane yerlestirecem benim kadran da su an o telefon led lerinden var ama tamam layamadım tamalayınca resimleri eklicem bide birisi bana su ibrelerin nasıl sokulecegini anlatsa senin işe de kesin cozum bulacam hatta birazdan arabaya gidip kadranı alacam

Inferno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.oto-park.com
O ibreler biraz bela evet, benim usta da çok uğraştı. Bak şimdi, zaten hararetle benzin ibresi kolay çıkıyo onda bi şey yok. Ibrelerin hepsinin bi oturma yeri var o yere dikkat etmen lazım. Benim aldığım kadranın kullanma kılavuzunda devir ve hız ibresini önce bi parça (1 parmak kadar) sıfırın altına indirmen sonra kendine doğru çekmen gerektiği yazıyo. Yalnız benim usta, yanlış hatırlamıyosam hız ibresini, kendi etrafında bikaç kez çevirip sonra çıkardı.

Ama her şekilde ortadaki ibreler zor çıkıyo yani biraz güç falan da uygulamak gerekiyo. Aman dikkat et.

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Inferno' Alıntı:
O ibreler biraz bela evet, benim usta da çok uğraştı. Bak şimdi, zaten hararetle benzin ibresi kolay çıkıyo onda bi şey yok. Ibrelerin hepsinin bi oturma yeri var o yere dikkat etmen lazım. Benim aldığım kadranın kullanma kılavuzunda devir ve hız ibresini önce bi parça (1 parmak kadar) sıfırın altına indirmen sonra kendine doğru çekmen gerektiği yazıyo. Yalnız benim usta, yanlış hatırlamıyosam hız ibresini, kendi etrafında bikaç kez çevirip sonra çıkardı.

Ama her şekilde ortadaki ibreler zor çıkıyo yani biraz güç falan da uygulamak gerekiyo. Aman dikkat et.
elimde şimdi abi deneyip haber verecem sana bakalım inş olur cok saolasın abicim

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YAW...Nazar ettiniz ya benim kadranı..!:( İki gündür çıkırt çıkırt diye sesler gelmeye başladı.Sabah ilk çalıştırdığında ses pancar motoru gibi ısınınca azalıyo git gide....Neyse dün boscha götürdüm.Teli yağlayalım dediler.Yağladılar olmadı. kilometreciye götürdüm bugün saat 10da bir başladık,saati söktü adam tek tek parçaladı.Yağladı sildi süpürdü.Yataklara baktı.Millere baktı ,neyse topladı saati yallah denemeye ses gene var.Geldik yine dükkana gene parçaladık ters bişiy yok diyo usta neyse teli değiştirdi dükkanda torna mak.var bağladık ses yok.Oh dedim düzeldi.Bide arabayla gezelim deniyelim dedik.Hayda ses gene var.Geldik bu sefer parçaladık gene sadece saatin km kısmını taktık ses ondan geliyo.Neyse hareket halindeyken söktü.Ses gitti adamda 30 yıllık usta şaşkına döndü.İlk defa başıma geliyo dedi.Neyse şanzıman dişlisine bakalım dedi belki önceden diş kapmıştır dedi.Söktük sağlam.Adam saatte arıza yok sağlam diyo,tel yağ gibi zaten, sesi bi türlü bulamadık anası satiyim.Adamın yaşlı bi ustası varmış artık iş ona kaldı bide ustama gösterelim dedi belki onun tecrübesi olmuştur bi soralım dedi.Walla tam 5 saat uğraştık.Bende deli oldum adamda.Adam anlamıyo desem tek yani adam,ne hikmettir anlamadım.Gözünüz kaldı kadranda nazar ettiniz walla....Aranızda toplayın saat alıverin artık bana...:)

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmadan hemen söyliyim,bugün gittiğim kilometreciye gösterge işini sordum.Mavi ledler takılıyomuş bunun yanında beyaz ya da mavi kadran takılıyomuş.Yaptırmamamı tavsiye etti.Değiştirdiğimiz ledler orijinali gibi olmaz dedi.Belli bir müddet sonra ısınarak plastiği eritir sorun çıkartır.Devamlı düzgün bi kullanım olmaz değiştirme dedi.Ben tabi araştırmalara devam edicem.
BİLGİNİZE....

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Gözümüz mü değdi acaba gerçi maşallah demeyi unuttuk galiba inşallah düzelir takma kafaya ... :)

İnşallah... tepem attı ama inşallah saat almak zorunda kalmam....Olmassa alcaz mecbur yoksa sinir eder o beni... arabada en ufak bi eksik olsun çıldırıyorum ben....Ne biçim özellikse....

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ampül varsa eğer bende değiştiririm. çünkü çok basit. bütün düğmeler ışıklar geçmeli tırnaklar yardımı ile duruyo. vectra b otomatik vitesin aydınlatmasını değiştirdim. hangi vitesteyse orası kırmızı yanıyo

fresenius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben combo,ma beyaz kadran aldım.ve içine beyaz led taktım.gece beyaz yanacağını tahmin ediyordum.ama birde baktım ki tüm rakamlar wolkswagen ekranı gibi masmavi yandı.adamlar kadranın rakam kısımlarının arkasını mavi filim gibi bişşeyle kaplamışlar çokda güzel oldu.kadranı aldığım site www.otopol.com 10 ytl ye kadranı satın aldım.3-4 ytl de ledler tuttu.kendim söküp taktım.ledler yuvalarına uymadı ama silikon ile yapıştırdım oldu bitti.(led sayısını artırısanız dahada parlak olabilir)