Beyaz Kadran Mavi Isik Verirmi

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Forumda bi konu vardı ''en güzel kamyoncu yazıları'' diye bişey.Onun linkini vereyim dedim ama haklısın açılmıyo nedense.Elime yüzüme bulaştırdım ... :kop:

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel abilerim benim bende corsa b var ben 1 ,2 haftadır bu işle ugrasıorum kendim cep telefonu tamiri yaptıgım için elimde bazı imkanlar var ilk once beyaz led taktım ışığı iyi dagıttı ama parlakalıgı cok azdı sonra telefonlarda ki kucuk smd led lerden 2 li gruplar hazırladım o biraz daha parlak oldu ama bu aksam amcamın corollasın daki optitron u görün ce istedigimi yapamadıgımı anladım baska bi cozum yolu var mı bunun su an torpito dagınık bi şekilde yarın resimlerini de cekerim isteyen olursa torpitoyu sokmeyi de tarif edebilirim

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coddy' Alıntı:
resim78sz6.jpg
resim77vw5.jpg
resim76jk1.jpg
resim75in0.jpg

(yeşil mavi ve kırmızı ledler kullandım resim ceple cektiğim için net değil.)parcaları gögsü parcalıyorsunuz söküp sonra paneli cıkarıyorsun arkasında vida ve tırnaklar var cıkartıyorsun kadranı söktüm kadranın ince bir plaka altında komple aynı boyda plastik bir parca var cam gibi ışık dağıtıcı olarak kullanaılmıs 4 bobin var kadranlar için devir ve km saatinki farklı benzin ve hararetinkine göre onları bile parcaladım bobinlerin içene gres sürdüm ledleri taktım tek tek hat cektim içine güzel olmadı söktüm 4 led lambayı taktım ışığı dağıtmadı ama toplu olarao tek yere vurduğu için güzel odaklanıyor cok parlak sonra osram almıstım bluue olanlardan onları taktım gayet güzel ışıttı ibre canımı sıktı bir türlü kırmızı yapamadım sonra toplayınca aklıma geldi ibrenin altı beyaz zaten ışıgı yansımayla aldıgı için ibrenin altını kırmızıya boyamak yeterli ama simdide kırmızı boya nerden bulcam ısıya dayanıklı pekde sart değil ama erimesin akmasın bozulmayacak kırmızı boyaya ihtiyacım var bulursam (önerilere açığım bu arada) tekrar sökecem gögsü biraz uzun iş en az yarım saat gögsü sökme ugrastırıyoa ızgaralar aydınlatma switci direksiyon altını sagını solunu .... söküyorsunuz ama değdi inanın ışıklar o kadar canlı ve renkli ki çok tatlı oldu ibreyide yapınca bitecek işlem .
maliyeti osramlar 7 ytl
ledler 1 ytllik güçlü olanlardan aldım 15 tanede o 20 ytl gçecmedi bileee
cok zaman harcadım ama hele switce ledleri takarken

iyide resimleri nasıl ekliycem...
abicim sen osramın hangi ampüllerin den aldın onu da belirtirsen cok sevinirim artık kafayı yiyecem sabah aksam bunu dusunuorum bide angel eyes ler var ya onun neon olanın dan alıp koymayı dusunuom bide ole deneyecem sana da fikir olsun yada ben yaparım olursa sen de denersin abicim bide bu ibreleri nasıl sokeces ben biraz korkuom onları ellemeye

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaradaki arkadaşlar konya sokkokta gösterge panelinin arkasındakı ışıklara uygun girişli ledler satılıyor istediğiniz renkte ordan alıp taka bilirsiniz ama dikkat edin 12 volt olmasına

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolasan...Almanyadan usta getirdim yaw....:D Zor oldu ama gavurlar yapıyo be üstadım...:)

Buradan açıklama yapiyim.Merak edenlerden özel msj atıp yormasınlar kendilerini....Foto benim arşivimden,aracımdan değil ama bende yaptırmayı düşünüyorum.Çalışmalrım devam ediyo o görüntü yakalamak üzere...Haberdar ederim...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bekliyoruz ... :)

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısından bir arkadaşımda var kendisi ankarada..bana aynen şunları söyledi :)

beyaz kadranın mavi ışık vermesiyle falan alakası yok... innoparts adlı firmanın indigo kadranı bu benim aracımdada var aynısı getirttim gerçi yandı söktüm ama olsun... ordaki gördüğünüz bütün çizgiler rakamlar birer led... kadrandaki beyaz kısımlarında beyaz ve yeşil olarak renkleri seçilebiliyor...

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de acayip hoşumagidiyor geçenlerde benim kadran ampullerini degiştirttim elektrikçi mavi led vereyim onları tak dedi bende ticari taksi işi olmasın diyerek pek sıcak bakmamıştım ama keşke deneseydim en azından bi bakardım aklımda kaldı ...:confused:

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Önümüzdeki hafta bu işi araştıracam ...