çildiracağimmmmmmmmmmm

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Mesajına istinaden....

Yaşadığım yerde sanayide Mazot pompası işi ile ilgili bir yer var, onu aradım dedimki bir arkadaşın böyle bir sıkıntısı varmış, adam opel mopel bilmem ama bir mazotlu araç fazla yakıyor, beyaz duman atıyor, çekişi düşüyorsa bunun nedeni mazot pompasıdır dedi...

Mevzuyu tam bilmiyorum dostum ama enjektörlerden felan bahsetti istersen mazot pompası denen mekanizmanın üzerinde bir dur istersen...

husek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok be abiler

abiler bendede 2006 1,3 cdti var.km ortalama şehir içi 6,7 şehir ler arası basınca 6,0 yakıyor..yani 14-16 ytl /100 km arası..çokmu?

focuslar peguetlerden iyi...

ortalama 6,5 lt/100 km normal derim

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Kullanıcı hatası mı ?

Kabul etme dostum bunu kullanıcı hatası ne demek miş yahu yeni araba fazla yakıyor bu şekermi yaa erisin 3 - 5 ayda hemen su koyversin hakkını sonuna kadar ara, servise gittiğinde çözüm olmuyorsa aracı aldığın noktaya götür, kullancı ne yapmış bu nu bana yüklediniz de arkasını araştır bak sen enjektörler felan diyorsunda bilgim beni yanıltmıyorsa mazot pompasının felan ayarı bir kaçtımı birdaha zor oturtuyorlar yerine (ve yine orjinali gibi olmuyor) ama hangi ara kaçacak bunun ayarı yeni araç itiraz et çünkü bu sorun dan başka sıkıntılarlada uğraşmak durumunda kalabilirsin. (mesela dumat amaya başlar çekiş ten düşer fazla yakar bunların hepsi mazot pompası ile alakalı diye biliyorum)

Sen şimdiye kadar iyi niyetinle yaklaşmışsın ama bence bu saatten sonra iyi niyet kaldırmaz senin durumun

Hakkını ara hocam "Kullanıcı hatası" gibi klasik bir yalanın arkasına saklanmalarına izin verme...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direk Almanya ya mail at dostum yada onlarada durumu izah edip tehdit ederek ya bu sorunu çözersiniz yada Almanya ya şikayet ederim de...Bak nasıl yapıyorlar...

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu araba çok yakıyor. Benzinli bazı arabalar astra cdti dan daha az yakıyo, enson bir depo ile 590 km yapabildim oda aracı zorlamdım ona rağmen.

evrimatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabam şehir içinde 100 KM de 5,8 lt yakıyor Corsa CDTI Easytronic

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel hikaye arkadaşlar... en iyisi benzinli araca lpg... 2000 motor vectra lpg de 140 - 150 yakıyor daha ne olsun...

haahahahahah helal benim kide 123 bin yakıyor şuan :rock :good: :rock

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şikayetleri okudukça bende kendi arabamdan şüphelenmeye başladım ama yol bilgisayarı verileri ile söylüyorum
şehir içi ortalama 6,2 litre
şehirlerarası 90 km ile genellikle sabitlerim 5,4 litre yakıyor ortalama
NOT: veriler klima açık değilken, araçta 2 kişi varken ölçülmüştür.
bence normal, daha da az yakamaz heralde diye düşünüyorum. şikayet yazan arkadaş adına üzüldüm malesef ülkemizde tüketici hakları konusu biraz zayıf, arkadaşımızın olayı üretüm hatası zannedersem.
sabah çalışma olayına gelince ilk marşa bastığımda direk çalışıyor, ha bazen uzun tutuyorum marşı çok soğuk havalarda ki aynı şeyi benzinli 2001 polodada yapıyordum.
yorumlarınızı merakla bekliyorum.
bu araba ile ilgili böyle düşünenler vardır heralde, yoksa yol bilgisayarı mı beni yanıltıyor?

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alışın sizde new astracılar , artık takmıyorum bile..benim araç 2006 benzinli... şehir içi bir depo ile 450 km gidiyorum....yeni aldım seneye 3-5 ay sonra kesinlikle satacagım...

foodforthegods

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece opel e has olmuyor bu hatalar ve servislerin davranışları. arkadaşımın babasında benzinli 1.3 otomatik getz var. şehir içi 15-16 lt, şehir dışı 9-10 lt den aşağı harcamıyor. sevis sorun yok diyor ısrarla. adam en sonunda delirdi, bu arabayı şehir meydanında benzin döküp yakıcam dedi.
arabanın arıza kodu vermemesi servisler için yeterli. arıza kodu yok sorun yok! istersen kendini parçala servis işin içinden çıkıyor. ülkemize has bir durumlardan birisi işte.
şöyle de bir teori var. ithal arabaların arasında çok sayıda hatalı üretim var. bizi 3. dünya ülkesi gördüklerinden hatalıları kakalıyorlar şeklinde. bilmem katılan olur mu?