egzost fiyatları

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal dan şaşmayın...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üretici firmayı ve satış sonrasını iyi değerlendirmek lazım.
Ben yaklaşık bir ay önce Astra F e bostancı sanayi de bilen egzoz servisinde orta susturucu değiştirdim.Aracımın orta susturucusu İstanbul daki tüm yavaşlatma kasislerinde yere çarpıyor.
Anlayacağınız egzoz şu anda hurda ya döndü.
Geçenlerde özel bir serviste aracı lift e kaldırttım durum içler acısı demirlerin geçmiş olduğu lastik takozu adamlar kablo bağı ile bağlayıp gerdirmişler.
Asıl terbiyesizce olan durum şu,büyükçekmece ve beylikdüzü bölgesindeki üretici firma servislerine gittiğinizde bu durumu garanti kapsamında değilde ücretli olarak çözmeye çalışıyorlar.Ya da takdırdığınız servis noktası na gitmeniz gerekiyor.Bu da gidiş geliş 118 Km yol katetmeniz demek.
İşte 70,00 Ytl ile taktırmış olduğum Egzoz un garanti ve hizmet anlayışı

Ahh be BOSAL

olcay_0_6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kalatikten sonra gelen uzun susturucuyu değiştirmeyi düşünüyordum özel servis bana abi 130 ytl işçilik dahil güzel birşey yaptırırım dedi, bir başka egzoscuya sordum 190 ytl sadece parçaya dedi.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosal dan şaşmak ile hata yaptım.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yukarıda işaretlediğim alanlarda da görüldüğü gibi,üretici firmanın montaj servisi bütün garanti şartlarını kendi bozuyor.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi orjinal kaynaksız birleştirme noktaları kesilmiş,dolayısı ile siparişi vermiş olduğum Bosal marka egzoz da orjinal uç olduğu için ve garanti kapsamından çıkmaması için diğer parça nında yeni alınması gerekiyor.Ya da kaynak yapılarak ürünün garanti kapsamından çıkmasına göz yummanız gerekiyor.
Aksi halde imalatçı firmalar kaynak ile birleştirilmiş ürünü garanti kapsamı dışında bırakıyor.

Üyelerimizin egzoz değişimlerinde bu konuyu mutlaka hatırlamalarını diliyorum.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her nedense çoğunlukla eksozcular kelpçeli çalışmaları sevmiyorlar.İlk yapacakları kaynak. Adama diyorum ustam kaynağı bırakta sen kelpçeye devam et . Verdiği cevap ben bitireyimde sen gör. O zamanda kalsın usta bende yaptırmayayımda sende gör. :good:

Son düzenleme:

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoz sorunumu çözen,orta susturucumun Belçika dan teminini sağlayan Bosal firmasına ve Avrupa Yakası ana bayii Cenk Bey e buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bugün aracımın egzostunu değiştirdim usta elinde satış listesinden aracıma uygun olan egzost fiyatı olarak 165 olduğunu peşin ödemem halinde 120'ye değiştirebileceğini söyledi
bende değiştirdim 60-70 değiştiren arkadaşlarda varmış bu fiyat farklılığı nerden kaynaklanıyor anlayamadım:eek:

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paran çoksa tabi herzaman orjinal parça taktırırsın :)

bir öncesi sayfadaki mesaja cevabendi. alinti yapamadan böyle oldu :)

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar egzost konusunu görünce yazmak istedim adamlar yabancı markaları ön plana çıkarıyorlar,güzel bir ses için bende son susuturucuyu değiştireyim dedim.birsürü yabancı marka vardı kenarda birde ender marka egzost vardı el yapımı türk malı dedi egzostçu diğerleri 100-150 ytl falandı,türk malı olan ender egzost takması falan 50 ytl olur dedi usta..düşündüm taktırdım harika bir ses verdi..arkadaşımın 98 cd yede ender taktık,bırakalım bu yabancı hayranlığını..ender bence dört dörtlük egzost marka falan aramaya gerek yok...istediğiniz markayı getirin abartlarda bendeki 50 ytl lik ender benimkinden iyi ses verirse söyliycek sözüm yok o kadar eminim....