sonunda farlarımı temizledim!!!!!

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de pasta cila uyguladım biraz parladı ama geçici olacak sanırım

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işin tüm sırrı 2000lik ve 3000lik su zımparasında ve zımpara yaparken sık sık ıslatmakda. ben ilk yaptığımda 1600lükle bitirmiştim uygulamayı ama çokda iyi olmamıştı.. uzun aramalardan sonra ancak 2000lik zımpara bulabildim ve onunla yılmadan usanmadan her bir farı 1'er saat zımparalayınca, süper oldu farlar. demek 3000liğide bulsam bayağı bir farkedecek. bu arada meguiars olmadan hiç bir halta benzemiyor.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KOLAY Çözüm

(Başka bir sitede aynı problem üzerine yazdığım bir yazıyı yeniden yazmaya üşenip copy/paste yaptım arkadaşlar önemle duyurulur.)
Benzeri sonucu şu basit yöntemle de alabilirsiniz arkadaşlar; yumruğunuz ya da yeterli gördüğünüz miktardaki pamuğu su ile ıslatalım sonra bir güzel sıkalım ki ovalarken akmasın (alkol, kolonya daha iyi olur. Ancak tiner benzin falan asla ve asla) talk pudrasına batıralım bolca, ve pamuğu öylece kaldırıp ovalayacağımız yere bastırarak tatbik edelim. Ama bu ovalama işini kuru bezle kurulayıp gözlemleyerek kontrollü yapalım çünkü belli bir aşamadan sonra mika yada plastik yüzeyi matlaştırmaya başlayacaktır. Ee herşeyin fazlası zarar. Bu yöntemi motosikletçi arkadaşlar kask vizörlerindeki çizikler içinde kullanabilir. Benzeri yüzeylerde herzaman işe yarar. Hatta bir arkadaşımın matlaşan stop farlarında kullanmıştık. Ama dikkat dikkat dikkat. Benden söylemesi.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fotoğraflar olsa daha iyi olur.

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,

ben bir süredir far parlatma işi yapıyorum. epey araç yaptım. riske girmek istemeyen olursa bu uygulamayı yapabilirim. eskişehirde bu işi tek yapan benim. büyük şehirlerde de çok yüksek fiyatlara yapan yerler var. eskişehir dışındakiler için farınızı söktürüp gönderebilirsiniz. birde basit bir sitem var. orada ayrıntılı bilgiler mevcut.

http://farparlatma.8m.com/

Otto merhaba ben sana farları getirsem kaça yaparsın?

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben oto pastası kullandım. cilasız olanlardan, beyaz renk. markası turtlewax idi. uzerıne oto cılası attım. sonuc mukemmel. dairesel hareketlerle guzel sonuc alırsınız. onemlı olan pastanın ınce olanını kullanmak, butun kirlenmiş sararmış tabakayı aldı uzerınden. pamuk karardı resmen uygularken.