Lastik tamir köpüğü

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
saolasın abi yok zaten ateş püskürüyorsun derken bize püskürüyorsun demek istemedim. direk türkiyedeki fiyatları eleştirip kötülüyorsun ya ondan dedim :) benim araçta simit tank var o yüzden stepne kullanmıyorum ama dediğin gibi lastik şişirmek için kompresör alacağım

Bak benim aracımda olan bundan... bir deneme yaptım yere yapışmış durumda idi lastik 5 dakika içinde şişirdi.

158.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
..............Birkaç ay önce ön-arka rotasyon yaptırırken lastiklerden bir tanesi balans tutmuyordu, defalarca uğraştı usta bir türlü olmuyor. Bir sorun var dedi, lastiği janttan ayırınca durum belli oldu. Aylar önce tamir köpüğü kullandığım lastikti o an hatırladım. Lastiğin içinde bir miktar beyazımsı sıvı kalmış. Akşam vakti tek açık bulduğum lastikçiye gitmiştim ve temizleme gerekmez mi diye ısrar etmeme rağmen, yok hiçbir şey olmaz deyip bozuk sipobu değiştirip lastiği geri takmıştı.

Bir lastiğin balans tutmamasının nedeni lastik tamir sıvısının bir noktada donması olamaz. Diyelim kullanılan lastik tamir sıvısı lastiğin tabanında donmuş olsun, o kısımda bir ağırlık oluşturacağı aşikardır, bu ağırlığın yapacağı balans bozukluğundan kurtulmak için gereken ağırlık balans makinesi yardımı ile tespit edilerek belirlenen yere yapıştırılır olur biter. Bir lastik balans tutmuyorsa bunun bir kaç nedeni vardır. Bunlar; lastik çok eskimiş olabilir, kasise düşme-sık sık kaldırıma inip çıkma nedeniyle lastik karkasının zarar görmesi veya bozuk olan ön/arka düzenden kaynaklanır.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim zamanımda alt kısımda olan çok pahalı idi o yüzden ben ucuz olanından adım ama şimdi ucuz zaten ne olursa ilk çıktığında çok pahalı oluyor ;)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim zamanımda alt kısımda olan çok pahalı idi o yüzden ben ucuz olanından adım ama şimdi ucuz zaten ne olursa ilk çıktığında çok pahalı oluyor ;)

bende alt kısımda olandan sipariş verdim abi araştırdım baya bi iyiye benziyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet bende onu çok araştırdım yorumlara baktım olumsuz yorum yok. Ürünü aldığında mutlaka dene derim ;) benim aldığım zaman da bunlar çok para idi. O zaman bu ürüne bile 30 TL filan ödedim :D o zaman iyi para idi hehehe şimdi 16 TL pehhhhhhh

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende onu çok araştırdım yorumlara baktım olumsuz yorum yok. Ürünü aldığında mutlaka dene derim ;) benim aldığım zaman da bunlar çok para idi. O zaman bu ürüne bile 30 TL filan ödedim :D o zaman iyi para idi hehehe şimdi 16 TL pehhhhhhh

:) tamam abi deneyip izlenimlerimi seninle paylaşırım mutlaka hatta video atarım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hadi hayırlı olsun şimdiden ama çok menmun kalacağından eminim benim araç ağır hayvan gibi bir şey :D ama bu bende olan bile iş gördü ki senin alacağın alet 10 numara çok çok işini görür ;)